استقبال رئیس کانون وکلای مرکز از دو انتخاب رئیس‌جمهور

حسین آبادی با استقبال از انتخاب «جنیدی» و «آوایی» اظهار داشت:

امیدواریم معاون حقوقی و وزیر دادگستری ارتباط خوبی با کانون وکلا داشته باشند

پایگاه خبری اختبار- رییس کانون وکلای مرکز با اشاره به انتخاب لعیا جنیدی به سمت معاون حقوقی رییس جمهور و معرفی علیرضا آوایی بعنوان وزیر دادگستری به مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم نتیجه هر دو انتخاب رییس جمهور به نفع مردم باشد.

اخبار کانون وکلای دادگستری در اختبار

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایلنا، امیر حسین آبادی درباره انتصاب «لعیا جنیدی» به عنوان معاون رییس‌جمهور گفت: انتصاب ایشان بسیار پسندیده و به جا بود. ایشان سال‌ها کار حقوقى در دستگاه‌هاى اجرایى کرده‌اند و از لحاظ علمی هم ایشان فرد توانایی است و باید به رییس جمهور بابت این انتخاب تبریک گفت. 

رییس کانون وکلای مرکز خاطرنشان کرد: جنیدی سال‌هاست که وکیل کانون وکلای مرکز و عضو کمیسیون بین‌الملل کانون وکلا است و با حرفه وکالت، دغدغه‌ها و حساسیت‌های این صنف آشنا است و شخصیتی علمی در مسائل حقوقی است با تمام این توصیفات حضور ایشان در منصب معاونت حقوقی رییس جمهور بسیار مثمرثمر خواهد بود ما این انتخاب را به فال نیک می‌گیریم. 

این وکیل دادگستری افزود: ایشان در مصاحبه‌ای که داشتند اذعان کردند قصد مشاوره با متخصصان را داریم پس امیدواریم در این زمینه همکاری خوبی بین کانون وکلا و معاونت حقوقی رییس جمهور صورت بگیرد. ما هم برای هر مشاوره و کمکی اعلام آمادگی می‌کنیم. 

رییس کانون وکلای مرکز در مورد معرفی سید‌علیرضا آوایی به عنوان وزیر پیشنهادى وزارت دادگستری هم گفت: ایشان در سال‌هایی که قضاوت می‌کردند بسیار خوشنام بودند و در چند سال اخیر هم که کار اجرایی می‌کنند کارنامه خوبی از خود ارائه کردند و رییس جمهور یکی از قضات خوشنام را برای این سمت انتخاب کردند. 

حسین‌آبادی بیان داشت: امیدوارم نمایندگان مجلس با شناخت خوب از آقای آوایی و با درک این مساله که وزیر دادگستری نقش بسیار مهمی در هماهنگی بین دولت و قوه قضاییه دارد، به ایشان رأی اعتماد دهند. 

او افزود: احساس می‌شود آقاى آوایى در برقرارى ارتباط حسنه بین قوه مجریه و قوه قضاییه می‌تواند نقش خوبى ایفاء کند. با‌ شناختی که از ایشان در منصب رییس کل دادگستری استان تهران دارم، حتماً موفق هستند. در آن زمان با ایشان هر سه ماه یکبار جلسه داشتیم و مسائل را پیگیری می‌کردیم؛ امیدواریم بعداً و در کسوت وزارت هم ارتباط خوبی با کانون وکلا داشته باشند. 

رییس کانون وکلای مرکز تصریح کرد: امیدوارم نتیجه هر دو انتخاب رییس‌جمهور به نفع مردم باشد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. جناب حسین آبادی بیشترین اختیارات و کارهای قضایی دست رئیس قوه قضائیه هست و وزیر دادگستری اختیارات موثری ندارد.ضمن اینکه آقای آوایی به زعم شما در کارهای قضایی موفق بوده ولی عملا در حوزه مدیریت اجرایی کارنامه قابل قبولی نداشته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا