اطلاعیه ثبت‌نام متقاضیان تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری سال ۹۷

متقاضیان از ۶ تا ۲۶ آذر برای ثبت‌نام مهلت دارند

ثبت‌نام متقاضیان تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری سال ۹۷

پایگاه خبری اختبار- معاونت منابع انسانی قوه قضاییه  اطلاعیه ثبت‌نام متقاضیان تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری سال ۱۳۹۷ را منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

دفتر میانجی‌گری در امور کیفری قوه قضائیه در اجرای ماده ۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری و بر اساس آیین نامه میانجی‌گری در امور کیفری مصوب ۹۵/۸/۵ هیأت محترم وزیران از متقاضیان واجد شرایط برای تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری دعوت به همکاری می نماید.

داوطلبان واجد شرایط ذیل می‌توانند از تاریخ ۹۷/۰۹/۰۶ لغایت ۹۷/۰۹/۲۶ با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.mianjigari.org اقدام به ثبت نام نمایند.
بدیهی است نسبت به درخواست‌های ارائه شده خارج از این سامانه و مهلت تعیین شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

در اجرای آیین نامه مورد اشاره، شرایط احراز داوطلبان تأسیس مؤسسه میانجی‌گری در امور کیفری بشرح ذیل می باشد:
۱- وثاقت
۲- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
۳- فقدان سابقه محکومیت مؤثر کیفری
۴- حداقل سن ۲۵ سال تمام شمسی
۵- دارا بودن مدرک دانشگاهی در یکی از رشته‌های مددکاری اجتماعی، علوم تربیتی، روان شناسی ، جامعه شناسی، حقوق و فقه و مبانی حقوق
۶- کارکنان شاغل در قوه قضائیه اعم از قضایی و اداری و همچنین ضابطان دادگستری نمی توانند میانجی‌گر و یا متقاضی ایجاد مؤسسه میانجی‌گری شوند.

آیین نامه میانجی گری در امور کیفری مصوب هیات دولت را از اینجا دریافت کنید

از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ :

ماده ۸۲- در جرایم تعزیری درجه شش، هفت و هشت که مجازات آنها قابل تعلیق است، مقام قضایی می‌تواند به درخواست متهم و موافقت بزه‏دیده یا مدعی خصوصی و با أخذ تأمین متناسب، حداکثر دو ماه مهلت به متهم بدهد تا برای تحصیل گذشت شاکی یا جبران خسارت ناشی از جرم اقدام کند. همچنین مقام قضایی می‌تواند برای حصول سازش بین طرفین، موضوع را با توافق آنان به شورای حل اختلاف یا شخص یا مؤسسه‏ای برای میانجیگری ارجاع دهد. مدت میانجیگری بیش از سه ماه نیست. مهلت‌های مذکور در این ماده در صورت اقتضاء فقط برای یک‌بار و به میزان مذکور قابل تمدید است. اگر شاکی گذشت کند و موضوع از جرایم قابل گذشت باشد، تعقیب موقوف می‌شود. در سایر موارد، اگر شاکی گذشت کند یا خسارت او جبران شود و یا راجع به پرداخت آن توافق حاصل شود و متهم فاقد سابقه محکومیت مؤثر کیفری باشد، مقام قضایی می‌تواند پس از أخذ موافقت متهم، تعقیب وی را از شش ماه تا دو سال معلق کند. در این‌صورت، مقام قضایی متهم را با رعایت تبصره‌های ماده (۸۱) این قانون حسب مورد، مکلف به اجرای برخی دستورهای موضوع ماده مذکور می‌کند. همچنین در صورت عدم اجرای تعهدات مورد توافق از سوی متهم بدون عذرموجه، بنا به درخواست شاکی یا مدعی خصوصی، قرار تعلیق تعقیب را لغو و تعقیب را ادامه می‌دهد.

تبصره – بازپرس می‌تواند تعلیق تعقیب یا ارجاع به میانجیگری را از دادستان تقاضا نماید.

ماده ۸۳- نتیجه میانجیگری به صورت مشروح و با ذکر ادله آن طی صورت‌مجلسی که به امضای میانجیگر و طرفین می‌رسد، برای بررسی و تأیید و اقدامات بعدی حسب مورد نزد مقام قضایی مربوط ارسال می‌شود. درصورت حصول توافق، ذکر تعهدات طرفین و چگونگی انجام آنها در صورتمجلس الزامی است.

ماده ۸۴- چگونگی انجام دادن کار در مؤسسات عام‌المنفعه موضوع بند (ج) ماده (۸۱) این قانون و ترتیب میانجیگری و شخص یا اشخاصی که برای میانجیگری انتخاب می‌شوند، موضوع ماده (۸۲) این قانون به موجب آیین‌نامه‌ای است که ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط وزیر دادگستری تهیه می‌شود و پس از تأیید رییس قوه قضاییه به تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶۷ دیدگاه ها

 1. باسلام
  متاسفانه یکی از نقص های بسیارفاحش سیستم اداره کشور درجذب واستخدام وخلاصه…اینکه فرد بعدا نمی داند به چه خاطر رد شده است؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  شرایط روز اول برای ثبت نام به گونه ای بود که یقین به انتخاب بود ولی حالا به گونه ای دیگری اعلام کردند.علی برکت الله
  بزرگواران خواهشمندیم که علت رد شدن را باتوجه به شرایط اعلام شده را به سمع واطلاع دوستان برسانند

 2. سلام عزیزاسلام عزیزان
  این ثبت نام برخلاف آیین نامه بود. شرایطی که بعداً اعلام کردن اولا تقریباً برای همه جویای کارها وجود ندارد ثانیاً کاملا مخالف با ایین نامه هست. خلاصه علی برکت الله
  اینم مثل دفاتر اسناد رسمی….

 3. با سلام
  دوستان حقیر ثبت نام کردم‌ شرایط واگذاری موسسه به چه صورت بوده؟هیچ کدوم از دوستانی ک اطلاع دارم ثبت نام کردن اسمی ازشون نیست

 4. باسلام خدمت خدمتگزاران پرتلاش و زحمت کش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
  انشاءلله افرادی که در این آزمون تأیید می شوند بتوانند خالصانه و برای رضای خدا انجام وظیفه نمایند.

 5. با سلام بنده ثبت نام کردم و تا کنون هیچ تماسی با بنده گرفته نشده لطف بفرمائید موضوع چیست و چرا تا کنون هیچگونه تصمیمی نگرفته شده و به متقاضیان اطلاعی از اینکه مورد قبول هستند یا خیر داده نمی شود .

 6. سلام. سه ماه پیش ثبت نام انجام شده اما هنوز هیچ نتیجه ای اعلام نشده. لااقل زمان اعلام نتایج رو مشخص و اعلام کنید. ممنون

 7. با سلام ، من خودم ثبت نام نکردم و ثبت نام رو یکی از دوستان انجام داده و چون وقت کم بوده و مدارک من دردسترس قابل اسکن در دسترس نبوده ، مدارک را فرضی بارگزاری کرده که بعد از بارگذاری دیگر نشد آنها را تغییر داد و متاسفانه کانال سروش هم که ادعا داشتند جوابگو هست ، بارها پیغام گذاشتم ولی کسی پاسخگو نبود !؟

 8. باسلام.بنده همان روزاول اقدام به ثبت نام کردم.درموردایمیل نهائی به مشکل خوردم امارفع شد.
  ونهایتاثبت نام تکمیل شد.
  نتیجه چه زمانی اعلام میشه؟لطفااطلاع رسانی بشه.
  ازلطف وتوجه شماسپاسگزارم.

 9. باسلام و عرض ادب
  بنده از همان ابتدا ثبت نام کردم ولی تاکنون هیچ تماسی جهت سیر مراحل بعدی گرفته نشده است.
  بفرمایید که چه زمان اقدام می گردد؟
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا