افزایش نرخ حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی

حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی کشور ۱۰ درصد افزایش یافت

پایگاه خبری اختبار- بنابر اعلام کانون سردفتران و دفتریاران کشور، نرخ حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی از روز یکشنبه ۱۵ مرداد، ۱۰ درصد افزایش یافت.

جدول مقایسه ای تعرفه حق‌التحریر دفاتر اسناد رسمی ۱۳۹۴ را اینجا ببینید

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از کانون سردفتران و دفتریاران کشور، اطلاعیه کانون سردفتران و دفتریاران درخصوص افزایش نرخ حق‌التحریر به شرح زیر است:

در پی سوالات مکرر همکاران درخصوص کیفیت اجرای تبصره ۶ تعرفه حق‌التحریر موضوع در جلسه مورخ ۹۶/۵/۱۵ کانون سردفتران و دفتریاران مطرح و به شرح زیر اظهار نظر گردید:

مطابق تبصره ۶ بخشنامه شماره ۹۴/۷۷۸۱۱ مورخ ۹۴/۵/۱۲  موسوم به تعرفه حق‌التحریر، تعرفه‌های مقرر در این بخشنامه تا تصویب تعرفه جدید، هر یک سال پس از اجرا به میزان ده درصد افزایش می‌‌یابد. با عنایت به تجویز بخشنامه مرقوم و تأسیس مبنای قانونی افزایش ده درصدی حق‌التحریر سالیانه و تکلیف دفاتر اسناد رسمی به محاسبه و اخذ آن، تا اصلاح ارقام تعرفه درسامانه ثبت آنی دفاتر اسناد رسمی با ایجاد تغییرات به صورت دستی و محاسبه و دریافت حق التحریر به میزان تعرفه سال ۱۳۹۴ به اضافه بیست درصد اقدام نمایند. بدیهی است کسورات قانونی نیز از مبلغ اخیر محاسبه و پرداخت خواهد گردید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا