جزییات برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت سال ۱۴۰۱/ جذب تعداد محدودی از فارغ‌التحصیلان حقوق

جزییات آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری اختبار- ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت نفت سال ۱۴۰۱ از روز ۱۵ اسفند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود و تا ۲۴ اسفند نیز ادامه دارد.

آزمون استخدامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی برگزار می‌شود که جزئیات آن در آگهی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱ ذکر خواهد شد.

تاریخ و نحوه ثبت‌نام آزمون:

مطابق اطلاعیه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت؛ شرکت‌های تابع وزارت نفت به‌منظور تأمین نیروی انسانی متعهد، شایسته و توانمند در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشته‌های تحصیلی مختلف برای خدمت در بخش‌های زیرمجموعه، از محل مجوز استخدامی شماره ۸۰۲۹۶ مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۱ سازمان اداری استخدامی کشور، با برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی- تخصصی و روان‌شناختی و پس از طی تشریفات استخدامی (گزینش، طب صنعتی و…) اقدام به استخدام می‌کنند.

بر این اساس از تمامی فارغ‌التحصیلان واجد شرایط دعوت می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در آزمون، رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی مورد نیاز، محل‌های خدمتی و دیگر جزئیات مربوطه از تاریخ ۱۴ اسفندماه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و پس از دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام بارگذاری شده در سایت و مطالعه کامل و دقیق آن، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم از تاریخ ۱۵ تا ۲۴ اسفندماه نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام کنند.

تاریخ برگزاری آزمون:

با توجه به اینکه فروردین سال آینده با ماه مبارک رمضان همزمان است، روز جمعه ۲۹/۰۲/۱۴۰۲ با هماهنگی و مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش کشور، به عنوان تاریخ نهایی آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده ‌است.

ظرفیت آزمون استخدامی:

پس از تشکیل جلسات کارشناسی و مدیریتی متعدد، شورای صدور مجوز آزمون‌های استخدامی آن سازمان در تاریخ ۱۳/۹/۱۴۰۱ با حضور نمایندگان وزارت نفت تشکیل جلسه داد و بعد از تأیید موضوع، در تاریخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۱ مجوز استخدام ۳۴۲۰ نفر (صرفاً برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی به‌ویژه در مناطق عملیاتی) از طریق فراخوان عمومی و برگزاری آزمون استخدامی، ابلاغ شد.

نیمی از ظرفیت آزمون استخدامی وزارت نفت مربوط به شرکت ملی نفت ایران است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به جذب جدید در وزارت نفت در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود، ۵۰ درصد ظرفیت استخدام مربوط به شرکت ملی نفت ایران است و منحصر به رشته‌های نفت و مخزن نخواهد بود.

مقاطع و رشته‌های تحصیلی مورد نیاز:

با توجه به مجوز صادره، آزمون استخدامی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های فنی و مهندسی مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودی در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مدیریت صنعتی و مدیریت بازرگانی برگزار می‌شود که جزئیات آن در آگهی ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱ ذکر خواهد شد.

مقررات برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در مجموعه مقررات اداری و استخدامی نفت:

هر چند برخی از مقررات آزمون استخدامی وزارت نفت به عنوان شرایط مذکور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آورده خواهد شد، اما آشنایی با این مقررات در مجموعه مقررات اداری و استخدامی نفت برای داوطلبان آزمون مفید خواهد بود.

مواد آزمون استخدامی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱

جهت تعیین سطح معلومات عمومی، پایه و دانش فنی و ارزیابی روانشناختی داوطلبان استخدام در مقاطع مختلف تحصیلی، آزمون علمی (کتبی) به شرح ذیل بعمل می‌آید.

الف- از داوطلبان استخدام در کلیه مقاطع تحصیلی آزمون کتبی شامل دروس عمومی (ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، کامپیوتر، هوش و توانمندی‌های ذهنی) و دروس تخصصی مرتبط با مقطع و رشته تحصیلی (حسب مورد) بعمل می‌آید.

تبصره- ضریب دروس ادبیات فارسی و زبان انگلیسی (۱) و هوش و توانمندی‌های ذهنی و کامپیوتر (۲) خواهد بود.

ب- امتیازات:

امتیاز هر یک از دروس آزمون کتبی در کلیه مقاطع ۱۰۰ و میانگین آنها بعنوان نتیجه آزمون مذکور محسوب می‌شود.

تبصره ۱- برای ورود به مرحله بعد، میانگین کل آزمون کتبی داوطلب باید حداقل ۵۰ بر مبنای ۱۰۰ باشد.

تبصره ۲- در موارد خاصی که تعداد پذیرفته‌شدگان در مرحله آزمون کتبی کمتر از حد نصاب لازم برای مرحله بعد باشد می‌توان حداقل ۶۰ درصد میانگین امتیازات نفرات اول تا سوم هر رشته در آن آزمون را برای ورود به مرحله بعد ملاک قرار داد. تعیین درصد مربوط حسب کزارش شرکت‌ها از وضعیت نمرات خام داوطلبان به تفکیک مقطع و رشته تحصیلی با توجه به سقف مجوزهای مأخوذه و تعداد افراد برای ورود به مرحله بعد در هر رشته تحصیلی، با موافقت معاون توسعه سرمایه انسانی و مدیریت خواهد بود.

ج- انتخاب داوطلبان استخدام در مرحله آزمون کتبی به میزان دو برابر مجوز از بالاترین امتیاز (با وزن چهل درصد برای دروس عمومی و شصت درصد برای دروس تخصصی) صورت خواهد پذیرفت و افراد دارای بالاترین امتیاز به ترتیب برای ورود به مرحله مصاحبه انتخاب می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

 1. سلام ببخشید من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم آیا میشه توی آزمون استخدامی شرکت نفت شرکت کنم و اینکه معدلم هم۱۵ و متاهل هستم و صاحب دو فرزند و۳۳سالمه؟؟

 2. سلام خسته نباشید
  من دفترچه رو خوندم نمیدونم درست متوجه شدم یا نه ولی مثل اینکه رشته کارشناسی فقه و حقوق برنمیدارن….درسته ؟؟

 3. سهم دهلران در آزمون استخدامی وزارت نفت صفر

  سلام وقتتون بخیر
  دفترچه استخدامی وزارت نفت رو امروز دانلود کردم در عین ناباوری متوجه شدم که استان ایلام بزرگترین تولید کننده نفت و گاز غرب کشور با بیشترین حلقه چاه فقط دو سه نفر اعلام نیاز در استخدامی و جذب نیرو انسانی دارد، و متاسفانه مثل سایر آزمون های استخدامی سهم دهلران صفر است.!!!!
  آقایان نماینده در مجلس جناب آقای استاندار وزارت نفت در  ده سال اخیر  هیچگونه آزمونی برگزار نکرده چجور ممکنه این استان سهمیه ای  در حدود دو ، سه نفر داشته باشد.
  خواهشا از این موضوع به آسونی نگذرید،لطفا در سطح کشوری و وزارتخانه ای این موضوع رو پیگیری کنید برای جوانان تحصیلکرده و بااستعداد ولی بیکار استان ایلام

 4. سلام خانم زنده دل.وقت شما بخیر خسته نباشید.
  امروز ۱۵م هست.اطلاعیه وثبت نام این آزمون در سایت سنجش انتشار نشده یااینکه من نتونستم پیدا کنم.
  میشه لطفا راهنمایی کنید.
  متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا