مهلت پرداخت جریمه مشمولان غایب ۲ ماه دیگر تمدید شد

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد :

مهلت پرداخت جریمه مشمولان غایب ۲ ماه دیگر تمدید شد

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت : مهلت پرداخت مبالغ تعیین شده برای متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب از ۲۰ مهرماه ۱۳۹۴ به مدت دو ماه تمدید شد.

سردار سید حمید صدرالسادات در گفتگو با پایگاه خبری پلیس، گفت: طرح جریمه مشمولان غایب با پیش ثبت نام مشمولان غایب دارای بیش از ۸ سال غیبت از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز شد که در این طرح بیش از ۲۸۸ هزار متقاضی، درخواست خود را ثبت کردند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه در نحوه پرداخت مبلغ طرح جریمه مشمولان غایب هیچ گونه تقسیطی توسط مراجع تصمیم گیرنده پیش بینی نشده است افزود : با توجه به درخواست تعداد قابل توجهی از متقاضیان برای تمدید مهلت پرداخت جریمه و بهره مندی از تسهیلات، فرصت واریز وجه جریمه از ۲۰ مهر ماه به مدت ۲ ماه دیگر تمدید شد.

وی تاکید کرد : براساس بند (ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۴ ، مشمولان غایب متاهل از ۵ درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از ۵ درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

به گزارش پایگاه خبری اختبار، پیش از این جانشین وظیفه ناجا ۲۰ مهر را آخرین مهلت پرداخت جریمه مشولان غایب اعلام کرده بود و گفته بود پس از این تاریخ برای مشمولان غایبی که ثبت نام کرده اند ولی جریمه تعیین شده را پرداخت نکرده اند برگ آماده به خدمت صادر خواهد شد.

 بند ط تبصرۀ ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۹۴ :

به دولت اجازه داده می‌شود تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت‌سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، معاف کند.

تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و تا سقف بیست و هفت هزار میلیارد (۲۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ) ریال درقالب ردیف ۱۳۵ – ۵۳۰۰۰۰ به صورت مساوی به ردیف های ذی‌ربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادله با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هزینه می‌شود.

دارندگان کارت معافیت موضوع این بند از نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی، عضویت شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتصاب در سمت های مدیریتی (سیاسی و اداری ) دستگاه های موضوع ماده (۵ ) قانون مدیریت خدمات کشوری محروم می‌باشند.

میزان جریمه مشمولان غایب برای صدورکارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر می‌باشد:

مدرک تحصیلی                   پایه ریالی جریمه مشمولین غایب

زیردیپلم                                  ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

دیپلم                                     ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

فوق دیپلم                               ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

لیسانس                                ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

فوق لیسانس                          ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

دکترای غیرپزشکی                   ۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

دکترای پزشکی                       ۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

پزشکان متخصص و بالاتر            ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

۱ – به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال ده‌درصد (۱۰% ) به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش‌ماه، یک سال محسوب می‌شود.

۲ – برای مشمولان متأهل پنج‌ درصد (۵% ) و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ازای هر فرزند پنج‌درصد (۵% ) از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا