در پی شکایت داوطلبان سهمیۀ ایثارگران، ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۲ کانون فارس متوقف شد

در پی شکایت داوطلبان سهمیۀ ایثارگران به دادگاه انتظامی قضات:

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۹۲ در کانون فارس متوقف شد

اختبار- همان گونه که پیش بینی می شد چالش بزرگ و اصلی آزمون وکالت ۹۲ نحوۀ اعمال سهمیۀ ایثارگران با توجه به تغییر مبنای قانونی آن از مقررات مادۀ ۳ قانون کیفیت اخذ پروانۀ وکالت به قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران مصوب اسفند ۱۳۹۱خواهد بود.

اولین جرقه های این چالش در تعلل و خودداری هیات مدیرۀ کانون وکلای آذربایجان شرقی برای اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این کانون نمود یافت و امروز هم کانون وکلای دادگستری فارس با این چالش روبرو شده است.

روز گذشته طبق برنامۀ اعلام شده از سوی کانون وکلای دادگستری فارس هنگامی که پذیرفته شدگان رتبه های ۹۸ تا ۱۳۵ به این کانون مراجعه می کنند با اعلام مسوولان کانون در مورد توقف ثبت نام از رتبه های ۱۰۲ به بعد مواجه می شوند، با دریافت این خبر همکاران ما در سایت اختبار تلاش کردند جزئیات بیشتری در مورد این اتفاق و دلایل آن از زبان مسوولان کانون وکلای فارس بشنوند.

در پیگیری انجام شده، یکی از مسوولان کانون وکلای فارس در گفتگو با همکار ما دلیل این مسئله را شکایت عده ای از داوطلبان سهمیۀ ایثارگران به دادگاه انتظامی قضات و دستور این دادگاه برای توقف ثبت نام تا زمان رسیدگی و حصول نتیجه اعلام کردند، همچنین یکی دیگر از مسوولان کانون در گفتگو با همکار ما دستور اسکودا را علت توقف ثبت نام پذیرفته شدگان اعلام نمودند، که مسوول روابط عمومی اسکودا در پاسخ به تماس همکاران ما ضمن تکذیب صدور چنین دستوری خطاب به کانون وکلای فارس، از این مسئله اظهار بی اطلاعی نمودند.

در این شرایط با توجه به احتمال بروز مشکلات مشابه و طرح شکایت هایی در دیگر کانون ها، باید چاره ای برای رفع ابهام موجود در حکم مادۀ ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اندیشید تا رویه ای ثابت و مشخص در تفسیر حکم این ماده حاکم گردد و زمینۀ بروز این مشکلات مرتفع شود.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا