معدل در گزینش نهایی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تاثیری ندارد

 

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از توزیع کارت آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه از ساعت ۱۱ امروز یکشنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ساعت ۱۱ امروز از طریق سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد در طی روزهای ۹ الی ۱۱ خرداد ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: نتایج این دوره از آزمون نیز اواسط شهریور ماه اعلام می‌شود.

اقبالی با اشاره به آغاز رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان از فردا دوشنبه، گفت: کارت ورود به جلسه آزمون حاوی اطلاعات فردی، مشخصات شناسنامه‌ای است که در صورت موجود مشکل می‌توانند به باجه رفع نقص مراجعه کنند که در تهران باجه ویژه خواهران در دانشکده مدیریت تهران جنوب و باجه ویژه برادران نیز در واحد علوم تحقیقات تهران مستقر است.

افزایش ۵۰ درصدی تعداد رشته‌ شهرها

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تعداد رشته‌ شهرها اظهار کرد: آزمون این دوره در بیش از ۳۰۰۰ رشته محل برگزار می‌شود.

رییس مرکز آزمون از پذیرش ۷۰ هزار نفر در این دوره از آزمون خبر داد و افزود: حدود ۶۰۰ هزار نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۵۷ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

رقابت ۶۰ درصد داوطلبان در رشته‌های علوم‌انسانی

اقبالی با بیان انیکه بیشترین تعداد داوطلب در گروه آموزشی علوم انسانی است، اظهار کرد: ۶۰ درصد داوطلبان متقاضی شرکت در این گروه هستند.

وی با بیان اینکه کمترین تعداد داوطلب در گروه آموزشی پزشکی با یک درصد است تصریح کرد: بیشترین رشته‌های پرمتقاضی در این دوره از آزمون رشته‌های حقوق، حسابداری و مهندسی عمران است.

معدل در گزینش نهایی داوطلبان تاثیری ندارد

رییس مرکز آزمون با تاکید بر اینکه معدل در گزییش نهایی داوطلبان تاثیری ندارد، خاطر نشان کرد: ۱۰ درصد ظرفیت پذیرش آزمون ارشد به پذیرش دوره بدون آزمون تعلق دارد.

وی افزود: در این دوره از آزمون تعداد انتخاب رشته‌محل‌ها توسط داوطلبان از یک رشته محل به ۲۰ رشته محل افزایش یافته است که بر این اساس داوطلبان می‌توانند فرصت انتخاب رشته بهتری داشته باشند.

اقبالی در پایان گفت: داوطلبان در این دوره از آزمون حوزه امتحانی جداگانه‌ای به جز انتخاب اولین رشته محل خود می‌توانستند انتخاب کنند که بر اساس آن باید به محل حوزه امتحانی خود توجه داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا