آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۹۸ مرکز وکلای قوه قضاییه از ۱۴ مرداد

پایگاه خبری اختبار- رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضاییه در نامه‌ای خطاب به روسای هیئت‌مدیره‌های مراکز وکلای قوه قضائیه سراسر کشور برنامه زمانی ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان آزمون سال ۱۳۹۸ این مرکز و مدارک لازم برای ثبت نام را اعلام کرد. بر این اساس زمان ثبت نام از سه‌شنبه ۱۴ مرداد آغاز شده و پذیرفته‌شدگان بر اساس حروف الفبا برای تشکیل پرونده مراجعه می‌کنند. هزینه تشکیل پرونده نیز ۹۰ هزار تومان است.

متن کامل این نامه را در ادامه بخوانید:

روسای محترم هیئت‌مدیره‌های مراکز وکلای قوه قضائیه سراسر کشور

با سلام

احتراماً شایسته است نسبت به تشکیل پرونده از پذیرفته‌شدگان سال ۱۳۹۸ مرکز وکلا با رعایت شرایط و جدول زمان‌بندی و با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی اقدام لازم صورت پذیرد.

الف. زمان مراجعه

ب: کنترل هویت، سن و مدارک

رئیس هیئت‌مدیره بدواً باید با ملاحظه کارت ملی، داوطلب را احراز هویت نماید و داوطلب در زمان مراجعه باید حداقل ۲۲ سال سن تمام و حداکثر ۶۳ سال و نیم سن داشته باشد (حداقل متولد ۰۱/۰۶/۱۳۷۷ و قبل از آن و حداکثر متولد ۰۱/۱۲/۱۳۳۶ باشد).

* داوطلب، اصل مدارک ذیل را به همراه تصویر آن باید در روز مراجعه تحویل نموده (و اصل مدارک به وی مسترد خواهد شد) و رئیس هیئت‌مدیره یا نماینده وی باید تطبیق اصل و رونوشت با تصویر را گواهی نماید.

١- مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق و یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی.

۲- آخرین مدرک تحصیلی (کارشناسی ارشد، دکتری) یا گواهی‌های صادره از سوی دانشگاه.

٣- دو قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن و رعایت شئونات اسلامی و اداری.

۴- فتوکپی تمام صفحات شناسنامه.

۵- فتوکپی پشت و روی کارت ملی.

۶- مدارک نشان‌دهنده وضعیت نظام‌وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت، گواهی معافیت دائم، داوطلبان استفاده از سهمیه سرباز کارآموز باید در فرم مشخصات فردی مشخصات خود را تکمیل کنند.

۷- کارنامه داوطلب (نیازی به مصدق بودن کارنامه نیست).

۸- پروانه وکالت یا کارآموزی (برای افرادی که به‌قصد تغییر حوزه قضایی در آزمون شرکت کرده‌اند).

ج: تکمیل فرم مشخصات فردی و تکمیل فرم تعهدنامه

داوطلب مکلف به تکمیل فرم مشخصات فردی و تکمیل فرم تعهدنامه و امضاء و نقش اثرانگشت اشاره دست راست، در حضور نماینده مرکز می‌باشد.

**نکات ضروری:

۱- هزینه تشکیل پرونده برای هر داوطلب ۹۰۰ هزار ریال می‌باشد.

۲- استعلام‌های مقرر قانونی نظیر گواهی عدم سوءپیشینه، سجل کیفری، پزشکی قانونی، مدرک تحصیلی و… به‌طور متمرکز از سوی مرکز انجام می‌گیرد و نیازی به اقدام خاصی از سوی مراکز استانی نیست.

٣- لیست اسامی پذیرفته‌شدگان سال ۱۳۹۸ هر استان از طریق سامانه جامع اعضای مرکز و از طریق کلید بررسی کاربران در دسترس مراکز استانی خواهد بود و در بدو ورود و قبل از تحویل فرم‌ها باید نام داوطلب در سامانه کنترل‌شده و قبولی وی احراز گردد.

۴- چنانچه مدرک کارشناسی یا پایان خدمت یا معافیت دائم متقاضی بنابر اظهار وی هنوز آماده نباشد نامبرده مکلف به تکمیل فرم تعهد شماره ۳ می‌باشد.

۵- چنانچه داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه سرباز کارآموز است باید نسبت به تکمیل فرم شماره ۴ اقدام نماید.

۶- افرادی که دارای پروانه پایه‌یک از مرکز هستند به‌طور ویژه، به قید فوریت و از طریق اتوماسیون به کمیسیون کارآموزی مرکز معرفی شوند تا نسبت به صدور پروانه وکالت در حوزه‌ی فضایی جدید اقدام لازم معمول گردد.

۷-در راستای اعمال ماده ۸۷ دستورالعمل کارآموزی، افرادی که دارای پروانه‌ی وکالت یا کارآموزی از کانون وکلا یا دارای پروانه‌ی کارآموزی از مرکز هستند شرحی از فعالیت‌ها و آموزش‌های خود را به همراه گواهی‌ها و مستندات تقدیم داشته تا پس از بررسی توسط کمیسیون استانی جهت اتخاذ تصمیم به کمیسیون کارآموزی مرکز ارسال تا مورد تطبیق و ارزیابی قرارگرفته و میزان کارآموزی سابق موردپذیرش ایشان مشخص شود.

۸- مراکز استانی پس از خاتمه‌ی ثبت‌نام، گزارش جامعی تنظیم و به کمیسیون کارآموزی ارسال کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام و عرض ادب
    با توجه به اینکه داوطلبان در زمان تشکیل پرونده باید فرم تعهدنامه عدم اشتغال را تکمیل و امضا کنند و برخی از داوطلبین مثل اینجانب هنوز کارمند دستگاه اجرایی بوده و قبول استعفا و گواهی نهاد مربوطه حداقل دو سه ماه زمان می برد، تکلیف ما چیست؟ چطور میتونیم از مهلت یکساله مقرر در ماده ۱۶ دستور العمل کاآموزی استفاده کنیم؟ آیا الان باید تشکیل پرونده بدیم و یا تشکیل پرونده را باید موکول کنیم به زمان قبول استعفا و گواهی خاتمه همکاری
    ممنون میشم پیگیری و راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا