جزییات ثبت‌نام آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ۱۳۹۹

انتشار آگهی سومین ثبت‌نام آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ۹۹

ثبت‌نام از ۱۸ خرداد آغاز می‌شود

پایگاه خبری اختبار– هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی ایران، آگهی سومین آزمون انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی را منتشر کرد. براساس آگهی آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ۹۹ ثبت‌نام متقاضیان از ۱۸ خرداد انجام می‌شود و آزمون نیز در ۷ شهریور برگزار خواهد شد.

متن کامل آگهی آزمون مشاوران رسمی مالیاتی ۹۹ که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده به شرح زیر است:

هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی ایران به استناد ماده (۲۷) اساسنامه موضوع مصوبه شماره ۱۲۰۶۲/ت۴۲۹۳۹ هـ مورخه ۹۱/۰۱/۲۸ هیئت محترم وزیران، درصدد برگزاری سومین آزمون ورودی انتخاب اعضاء جامعه مشاوران رسمی  مالیاتی ایران در تاریخ ۹۹/۰۶/۰۷ می باشد.

لذا بدین وسیله از افرادی که واجد شرایط مندرج در ماده (۲۸) اساسنامه جامعه مذکور بشرح زیر می باشند، جهت شرکت در آزمون دعوت به عمل می آورد.

الف-شرایط داوطلبان  

۱- دارا بودن تابعیت ایرانی.

۲- اعتقاد و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۳- حسن شهرت به رعایت موازین شرعی، اخلاقی، رفتاری و مالی.

۴- دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر در رشته های امورمالی و مالیاتی، حسابداری، حسابرسی، اقتصادی، بازرگانی، حقوقی، و مدیریت (مالی، بازرگانی، دولتی، صنعتی و بانکی). ملاک تاریخ فارغ التحصیلی ۹۹/۰۳/۱۸ می‌باشد.

۵- نداشتن رابطه استخدام رسمی یا غیررسمی دائم یا موقت با دستگاههای اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ (تدریس در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اشتغال محسوب نمی‌شود)

۶- داشتن حداقل ده سال سابقه اشتغال تمام وقت در یکی از رشته‌های امور مالی و مالیاتی، حسابرسی، مالی، حقوقی، محاسباتی و تدریس امور مالیاتی، مالی محاسباتی و اقتصادی در دانشگاهها و مراکز علمی و آموزشی.

۷-  نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.

۸- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت (ویژه برادران).

ب-مدارک مورد نیاز جهت شرکت در آزمون

۱- تصویر عکس پرسنلی ۴× ۳ (عکس پرسنلی باید تمام رخ و واضح باشد)

۲- تصویر دو طرف کارت ملی

۳- تصویر صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات در صورت داشتن

۴- تصویر آخرین مدرک تحصیلی مرتبط و ارسال فایل اسکن شده مدرک لیسانس الزامی است

۵- تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت (ویژه برادران)

۶- تصویر حکم بازنشستگی و یا خاتمه خدمت و یا تکمیل فرم مربوط به نداشتن رابطه استخدامی

۷- تصویر خلاصه سوابق شغلی از اداره کارگزینی مربوطه

یادآوری: با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرا برای داوطلبانی رخ داده است که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام شده است، تاکید می گردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف فرد متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ج-مواد آزمون 

۱- آزمون شامل یکصد امتیاز می‌باشد که سئوالات قانون مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده۶۰ امتیاز، حسابداری مالیاتی و حسابرسی مالیاتی ۱۵ امتیاز، حسابداری و حسابرسی ۱۰ امتیاز، قوانین تجارت، مدنی، محاسبات عمومی و بودجه ۱۵ امتیاز است .

۲- سئوالات به صورت تستی خواهد بود و هر پاسخ درست یک نمره مثبت و هر پاسخ نادرست یک سوم نمره منفی خواهد داشت.

۳- حدنصاب لازم برای قبولی داوطلبان در آزمون کسب حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز می باشد مشروط بر آنکه امتیاز قانون مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده کمتر از ۳۰  امتیاز نباشد.

د- زمان ثبت‌نام

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در سومین آزمون ورودی انتخاب اعضاء جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی، در صورت داشتن شرایط  می‌بایست از روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۳/۱۸ لغایت روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۳/۲۵ به درگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

هـ- پرداخت وجه ثبت نام

متقاضیان واجد شرایط می‌بایست نسبت به پرداخت وجه ثبت‌نام به مبلغ ۲۰۰۰،۰۰۰ (دو میلیون) ریال به ‌صورت الکترونیکی و یا از طریق کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند. سپس با مراجعه به بخش مربوط نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. لازم به توضیح است هزینه ثبتنام به حساب مشخص شده در هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی واریز خواهد شد.

یادآوری(۱)- متقاضیان باید در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

یادآوری(۲)-به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی‌گردد.

و- برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون

کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۴ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۹۹/۰۶/۰۷ منحصراً در شهر تهران برگزار می‌گردد.

یادآوری های مهم:

۱- به درخواستهایی که منطبق با شرایط مندرج دربند’’ الف ‘‘ نباشد ، ترتیب اثر داده نخواهد شد .

۲- در هر مرحله چنانچه خلاف  هریک از موارد مندرج در فرم ثبت نام به اثبات برسد از ادامه عضویت ممانعت بعمل خواهد آمد.

هیأت تشخیص صلاحیت مشاوران رسمی مالیاتی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام. لطفا از مدیران و مسئولین کانون وکلای مرکز بپرسین این همه تاخیر در صدور پروانه ها برای چیه؟؟!؟!؟!؟ تمام موارد ک ب عهده پذیرفته شده است . از استعلام دانشگاهو اداره هویت تا تست عدم اعتیاد و…. تمام مراحل هم ک اینترنتیه. آخه این همه تاخیر تو چیه؟!؟!؟! مثلا اگه کارشونو سریعتر پیش ببرن ویندوزشون کرونا میگیره؟؟؟ تا شیشم مهلت تکمیل پرونده بوده امروز اطلاعیه زدن تا آخر خرداد. اخه یک ماه وقت اضافه برا چیه… چرا انقد وقت کشی میکنن. برای اعلام نتایج انتخاب شهر ها نزدیک دو ماه وقت تلف کردن. الان مثلا بدن ب نرم افزار و متغیر هارو تعریف کنن و نرم افزار بر اساس شهر و رتبه و ترتبیب انتخاب قبول شده ها تقسیم کنه خیلی کار سختیه؟ کلا ۳ تا متغیر داره. وقتی این کارا رو میکنن آدم ته دلش ب مرکز وکلا حق میده. برای انصراف رفتم مرکز. انقد کارنان مودب و خوش برخوردی داشت ک خودم شرمنده شدم بهشون بگم اومدم انصراف بدم چیزی نمونده بود برگردم. حالا رفتم کانون انگار نامادری ما هستند بس ک رفتاری زشتو زننده و دافعه وار دارن. لطفا جویا بشید خسته شدیم انقد ک کانون مارو سر دووند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا