احتمال افزایش ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد

پایگاه خبری اختبار- رئیس دانشگاه آزاد گفت: با توجه به اینکه قیمت‌گذار شهریه دانشگاه آزاد اسلامی دولت است، سال گذشته تنها اجازه افزایش ۲۰ درصدی شهریه را داد و امسال نیز سخن از مجوز افزایش ۲۵ درصدی است.

به گزارش اختبار به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سفر یک روزه خود به استان خراسان شمالی، با اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امسال سخن از مجوز افزایش ۲۵ درصدی شهریه ها در میان است

طهرانچی در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی افتخار دارد از مسائلی که می‌توانست آن را زمین‎‌گیر کند، عبور کرده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در این برهه با واقعیتی تحت عنوان معیشت اعضای هیأت علمی و کارکنان مواجه است که حاصل اقدامات دولت در حوزه اقتصاد و آموزش عالی است. دولت در این دو سال و طی چند سال گذشته به صورت لجام‌گسیخته اجازه رشد به تورم را داده و از سوی دیگر نیز با قیمت‌گذاری و بالا بردن درآمد کارکنان دولت مبتنی بر ایجاد نقدینگی، حقوق را در بخش دولتی افزایش داده است. از طرف دیگر با توجه به اینکه قیمت‌گذار شهریه دانشگاه آزاد اسلامی دولت است، سال گذشته تنها اجازه افزایش ۲۰ درصدی شهریه را داد و امسال نیز سخن از مجوز افزایش ۲۵ درصدی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بدین ترتیب اعضای هیأت علمی و کارکنان ما در شرایط سخت اقتصادی کشور، تحت فشار قرار گرفته‌اند. سؤال این است که کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی چه گناهی مرتکب شده‌اند که باید تاوان تصمیم‌گیری آموزش عالی دولتی را بدهند؟

انتقاد طهرانچی از افزایش ۲۰ درصدی شهریه

طهرانچی به افزایش صددرصدی حقوق اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: زمانی که درباره افزایش دوبرابری حقوق در دانشگاه‌های دولتی سؤال می‌شود، وزرای مربوطه باید به عنوان عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به این قشر خدوم آموزش عالی حساسیت داشته باشند و چرا در تأیید تعرفه شهریه تنها ۲۰ درصد افزایش را مصوب می‌کنند؟

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم جامعه‌نگری و نگرش به ملاحظات واقعی، باعث شده که امروز به یکباره پس از بهم ریختن اوضاع اقتصادی کشور، همکاران خدوم و زحمتکش دانشگاه آزاد اسلامی که خواسته‌ای بحق تحت عنوان رسیدگی به معیشت دارند، دچار مشکل شوند. اتفاقاتی که طی یک سال گذشته در حوزه آموزش عالی غیردولتی افتاده و نیازمند بازنگری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. الان گرفتن لیسانس از گرفتن دیپلم هم راحت تر شده .
    بعد میگن چرا این همه تحصیل کرده بیکار داریم !

  2. باوجود علمی کاربردی و پیام نورو و کلی موسسات غیرانتفاعی دیگه که مدارکشونم معتبره برای ازمونو….نیازی به ازاد نیست دیگه بعدشم الا درس مهم نیست مهم پوله هرجا راحتین برین بخونید مدرک دیگه اعتباری نداره متاسفم که این رشته رو خوندم به هیچ کس پیشنهادش نمیکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا