از امروز دیه کامله ۱۵۲ میلیون تومان شد

آقای جولایی رئیس ستاد دیه کشور به تمامی رانندگان توصیه کرد با آغاز ماه رجب به عنوان ماه حرام هر چه زودتر الحاقیه ی بیمه نامه های خود را بگیرند در غیر اینصورت بیمه تنها ۱۱۴ میلیون تومان دیه می دهد و تا ۱۵۲ میلیون تومان نرخ دیه ی ماه حرام را باید از جیب بپردازند.

اسدالله جولایی صبح یکشنبه در نشست خبری اعلام کرد: سال ۱۳۹۱ بیش از ۹۲۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری آزاد شده اند که از این تعداد ۸۹۸۰ تفر مرد و ۲۲۶ نفر زن بوده اند. همچنین ۲۷۴۱ نفر از این تعداد زندانی دیه و ۶۴۶۵ نفر زندانی مالی اعم از نفقه مهریه و چک بوده اند.
وی افزود: مجموع بدهی این افراد ۸۹۴ میلیارد بود که توانستیم با گذشت شاکیان و طلبکاران ۵۰۵ میلیارد تومان آن را کم کنیم.رئیس ستاد دیه کشور اعلام کرد:  تا دو ماه دیگر بیش از ۱۰ هزار زندانی جرائم غیر عمد آزاد می شوند.
هم اکنون ۱۰ و ۱۱۳ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندان ها به سر می برند که ۱۹۸۴ نفر زندانی مهریه، ۵۸۴۹ نفر جرایم مالی غیر کلاهبرداری، ۵۶۶ نفر زندانی نفقه و ۲۲۴ نفر زندانی دیه در حوادث کارگاهی هستند.
وی افزود: از این تعداد ۱۵۰۰ نفر زندانی دیه بوده که پرونده ی آنها تشکیل شده و بر اساس قانون صندوق تأمین خسارت بدنه باید هزینه ی آنها را پرداخت کند. الباقی ۸۶۱۳ نفر هستند که حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدهی دارند که ۴۸۱۲ پرونده از این تعداد ارسال شده و به امید خدا تا ۲ ماه دیگر تمامی ۱۰ هزار زندانی آزاد می شوند.
جولایی گفت به زودی هم با رئیس قوه ی قضاییه دیدار خواهیم داشت و یکی از درخواست های ما این است که رانندگانی که بیمه ی شخص ثالث دارند باید روی شیشه ی خودروی خود برچسب بزنند و اگر برچسب نداشت پلیس با آنها برخورد کند. البته این درخواست را به سردار مومنی نیز داده ایم.
رئیس ستاد دیه همچنین اعلام کرد: به زودی موضوع مهریه رانندگی دیه و چک بلامحل برای آموزش وارد کتابهای درسی از پیش دبستانی تا دانشگاه و نشریه های رشد می شوند.

رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه سال گذشته قرار بود بودجه دیه ۲۰۰ میلیارد تومان باشد که فقط حدود یک چهارم آن پرداخت شد، عنوان کرد: دغدغه‌های ستاد دیه کشور در سخنرانی‌ها و مراسم مختلف در زمینه رانندگی، مهریه، عدم صدور چک بی‌محل و نظایر آن گوشزد می‌شود که بایدتوسط نهادهای آموزشی واز مقطع پایین تحصیلی در کتب درسی آموزش داده شود.

جولایی گفت: طبق بخشنامه ریاست قوه قضاییه به زندانیان مرخصی داده می‌شود تا با هماهنگی ستاد دیه کشور خود نیز در جهت گرفتن رضایت از شکات اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا