اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی

اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی

مصوب جلسه ۱۲/۸/۱۳۹۵هیات وزیران با اصلاحات ۱۳۹۵/۹/۱۷

هیأت وزیران در جلسه ۱۲/۸/۱۳۹۵ به پیشنهاد شورای عالی مبارزه با پولشویی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۸۱۴۳۴/ت۴۳۱۸۲ک مورخ ۱۴/۹/۱۳۸۸ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

۱ـ در صدر تصویبنامه، عبارت «به پیشنهاد شورای عالی مبارزه با پولشویی و» بعد از عبارت «۱۳۸۷/۱۱/۲۳» اضافه می‌شود.

۲ـ ماده (۵) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده۵ ـ چنانچه ارباب رجوع مدارک شناسایی مذکور در موارد فوق را ارایه ننماید اشخاص مشمول باید از ارایه خدمت به وی خودداری نمایند. چنانچه ظن به انجام فعالیت‌های پولشویی یا سایر جرایم مرتبط وجود داشته باشد، اشخاص مشمول باید مراتب را به واحد اطلاعات مالی گزارش نمایند.

۳ـ در ماده (۲۳) عبارت «طبق قوانین» پس از واژه «باید» اضافه و عبارت «و انجام تحقیقات و گزارش به مراجع ذی‌ربط توسط آنان نباید منوط به تأیید و تصویب مراجع دیگری باشد» حذف می‌شود.

۴ـ در ماده (۲۴) عبارت «در چارچوب قوانین» قبل از عبارت «تأمین نماید» اضافه و عبارت «فرد یاد شده به هیچ عنوان به اطلاعات واحد اطلاعات مالی دسترسی نخواهد داشت» حذف می‌شود.

۵ـ در تبصره (۳) ماده (۲۶) عبارت «تصویب شورا» به عبارت «پیشنهاد شورای عالی مبارزه با پولشویی و تصویب هیأت وزیران» اصلاح می‌شود.

۶ ـ در ماده (۴۰) عبارت «معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور» به عبارت «سازمان امور اداری و استخدامی کشور» اصلاح می‌شود.

۷ ـ ماده (۴۹) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ماده۴۹ـ سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است بودجه مورد نیاز اجرای این آیین‌نامه را در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.

معاون اول رییس جمهور ـ اسحاق جهانگیری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا