امضای توافق نامه همکاری بین نیروی انتظامی و سازمان بسیج مستضعفین

رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد

امضای توافق نامه همکاری بین نیروی انتظامی و سازمان بسیج مستضعفین

این همکاری در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی , اطلاعاتی و عملیاتی خواهد بود

در این راستا مقرر شد تا دو کارگروه فرهنگی – اجتماعی و اطلاعاتی – عملیاتی تشکیل شود

رییس پلیس آگاهی ناجا از امضای توافقنامه بین سازمان بسیج و نیروی انتظامی خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم تا از نیروهای توانمند بسیج در راستای تشدید مقابله با سرقت استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار «سید حسن بتولی» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه از امضای توافق نامه همکاری نیروی انتظامی با سازمان بسیج مستضعفین در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی , اطلاعاتی و عملیاتی خبر داد و گفت: این توافق نامه به امضا و تایید فرماندهان هردو سازمان سردار دکتر احمدی مقدم و سردار نقدی رسید و به همین منظور مقرر شد تا دو کارگروه فرهنگی , اجتماعی و اطلاعاتی , عملیاتی تشکیل شود.

رییس پلیس آگاهی ناجا، با اشاره به امضای این توافقنامه در هفدهم خردادماه امسال، یادآور شد: به دنبال آن هستیم تا از نیروهای توانمند بسیج در راستای تشدید مقابله با سرقت استفاده کنیم.

وی پی جویی کشف سرقت، کنترل مجرمان سابقه دار و تجزیه و تحلیل و پایش این جرم را از دیگر اقدامات سازمان بسیج برشمرد و اظهار داشت: بسیج نیرویی انقلابی، مردمی و خودجوش است و همانطور که امام خمینی (ره) نیز لقب ارتش ۲۰ میلیونی را به این نیروها دادند،نشان می دهد نقش اطلاعاتی مهمی از ابتدای انقلاب تا کنون داشتند.

بتولی با اشاره به نقش اطلاعاتی نیروهای بسیج از ابتدای انقلاب تا کنون، افزود: یکی از دلایل شکست دولت در عراق و سوریه، عدم شکل گیری بسیج مردمی بود.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به نقش سازمان بسیج در مبارزه با ناامنی های اجتماعی، یادآور شد: نیروهای بسیج همچنین به دلیل حضور در جغرافیای وسیعی از کشور می توانند در ایجاد امنیت محلات، معرفی افراد مظنون، خودروهای رها شده و کنترل مال خران کمک شایانی به پلیس کنند.

وی درپایان برنامه ریزی مشترک تبلیغی ، ساماندهی ،هماهنگی ، رسانه ای، آموزشی و مشارکت مردمی را از وظایف کار گروه فرهنگی و اجتماعی و ارتقاء، هماهنگی و برنامه ریزی در راستای تبادل اطلاعات و اخبار، اجرای عملیات مشترک، بهره گیری از توانمندی عناصر بسیجی با استفاده از ظرفیت های ناجا به عنوان پلیس افتخاری، بازرس نامحسوس و … را از وظایف کارگروه اطلاعاتی و عملیاتی برشمرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا