بیش از ۳۴۰۰ متقاضی برای تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت نام کردند


بیش از ۳۴۰۰ متقاضی
برای تاسیس ۸۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر تهران
ثبت نام کردند

معاون مرکز آمار و اطلاعات قوه قضائیه اعلام کرد: با اعلام اتمام فرصت ثبت نام برای دریافت مجوز پیشخوان قضایی حدود ۵ هزار دفتردار از طریق سایت ثبت نام کرده اند.

سیامک رفعتی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت طرح فراخوان ثبت نام از دفاتر اسناد رسمی برای دریافت مجوز دفاتر پیشخوان قضایی گفت: بر اساس این فراخوان تمامی سردفتران تهران تا ۹ مرداد فرصت داشتند تا از طریق سایت عدل ایران و بر اساس شرایط ذکر شده برای دریافت مجوز دفاتر پیشخوان قضایی ثبت نام کنند.

وی افزود: با توجه به اتمام فرصت قانونی هم اکنون ۳۴۸۲ نفر متقاضی ایجاد دفاتر پیشخوان قضایی هستند که از طریق سایت ثبت نام کرده اند. از این تعداد برخی هزینه  ثبت نام و مدارک خود را ارائه کرده و برخی هنوز ارائه نکرده اند.

مدیرکل دفاتر پیشخوان قضایی قوه قضائیه اظهار داشت: یک کمیته تخصصی در حال بررسی متقاضیان است و اسامی و مشخصات تمامی متقاضیان بعد از دسته بندی به زودی به شورای ۵ نفره برای تصمیم نهایی و صدور مجوز صادر می شود. قطعا هر متقاضی که امتیاز بیشتری را کسب کند در اولویت صدور مجوز خواهد بود.

به گزارش مهر، ثبت نام حدود ۵ هزار سردفتر برای دفاتر پیشخوان در حالی است که تهران تنها به ۸۰ دفتر پیشخوان قضایی نیاز دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا