تعیین تکلیف کارآموزان مرکز مشاوران قوه قضاییه

علی بهادری جهری:

کارآموزان بین دو آیین‌نامه سابق و مؤخر حق انتخاب دارند

پایگاه خبری اختبار- دستور رئیس مرکز کانون وکلا، مشاوران و کارشناسان قوه قضائیه درباره تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۳۹۶ این مرکز به هیأت استانی ابلاغ و ارسال شد.

به گزارش اختبار، متن این دستور به شرح زیر است:

احتراماً در راستای اجرای ماده ۱۷ آیین‌نامه برنامه سوم توسعه مصوب ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ تهیه دستورالعمل جدید کارآموزی در دستور کار مرکز قرار دارد. مع‌الوصف ضروری است به اطلاع کارآموزان برسانید چنانچه تمایل دارند مطابق آیین‌نامه جدید کارآموزی نمایند مدت کارآموزی گذشته آنان در محاکم قضایی جزء مدت مذکور محاسبه و باقی‌مانده آن نزد وکیل‌سرپرست ادامه میابد. لذا کسانی که مایل به انجام دوره کارآموزی بر اساس آیین‌نامه جدید هستند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود در هیأت‌مدیره استان اقدام نمایند تا برای آنان پروانه کارآموزی صادر گردد.

بدیهی است که پس از اتمام دوره ۱۸ ماهه کارآموزی (با احتساب مدت سپری شده قبلی) و اختبار، پروانه ایشان به پروانه وکالت پایه یک تبدیل خواهد شد.

ضناً کارآموزانی که در مرحله اتمام دوره و صدور تسویه کارآموزی می‌باشند در صورت تمایل خود می‌توانند یکی از این دو راه را انتخاب کنند که یا مطابق آیین‌نامه گذشته عمل کرده و پس از اختبار، پروانه وکالت پایه‌دو دریافت نمایند و پس از اتمام دو سال وکالت پایه دو، با همان شرایط گذشته به پایه یک ارتقا یابند و یا نسبت به اخذ پروانه کارآموزی و ادامه کارآموزی نزد وکیل سرپرست به مدت ۱۲ ماه اقدام نمایند.

آن دسته از ورودی‌های سال ۹۶ که هم‌اکنون دارای پروانه وکالت پایه دو می‌باشند نیز می‌توانند در صورت تمایل ضمن تودیع پروانه پایه دو ادامه فرایند کاراموزی خود را مطابق آیین‌نامه جدید و برای مدت ۱۲ ماه انجام داده و بدون اختبار جدید پس از اتمام دوره کارآموزی با تأیید واحد آموزش پروانه وکالت پایه یک اخذ نمایند.

لازم‌به‌ذکر است تا زمان ابلاغ دستور‌العمل جدید، شرکت در جلسات آموزشی که از سوی هیأت مدیره استان‌ها برای کارآموزان برگزار می‌گردد و همچنین شرکت در دادگاه و ارائه گزارش کارآموزی (هر ماه دو گزارش) برای کارآموزان ضروری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. سلام
    با تشکر از رئیس جوان مرکز وکلا قوه قضائیه
    شما چرا بااینکه اسم مرکز مشاوران به مر کز وکلا تغییر پیدا کرده مجدد از اسم گذشته این نهاد وکالت یاد می کنید…

  2. کارآموزی جدید به چه شکله .باید چکار کنیم ،کارآموزی جدید هم باید شش ماه تو دادگاه فقط گزارش بنویسیم

  3. سلام خواهش مندیم در مورد این ایین نامه و دستو العمل ان تسریع بعمل اید خوش ایند دستگاه قضایی و اجرایی یک دولت نیست که بعد از دو سال عده ای بعنوان مدافعان عدالت .خود دچار بی برنامگی و بی عدالتی و اطاله روند کاراموزی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا