تغییرات جدید در آیین نامه نقل و انتقالات دانشجویان

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به برخی جزئیات اصلاحات در آیین نامه اصلاح شده نقل و انتقال که فرایند آن از فردا  آغاز می شود، اشاره کرد و گفت: برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ضوابط انتقال اعلام نشده است.

مجتبی بذرافشان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دو مورد اصلاح شده در آیین نامه میهمانی و نقل و انتقال، گفت: یکی از مشکلات سال گذشته نقل و انتقال و مهمانی، در مهمانی مبنا بود از این رو تصمیم گرفته شد که در آیین نامه اصلاح شده امسال اگر دانشجویان حد نصاب علمی را داشته باشند تا چهار ترم از مهمانی مبنا استفاده کنند.

وی ادامه داد: بعد از ۴ ترم این افراد می توانند مانند سایر دانشجویان درخواست مهمانی دائم یا انتقال دهند.

این مقام مسئول مورد اصلاح شده بعدی را در مهمانی دائم عنوان کرد و گفت: در آیین نامه اصلاح شده بار دیگر تاکید کرد دانشجوی مهمانی دائم در مقطع کارشناسی می تواند کل دوره را در دانشگاه مقصد بگذراند و سپس با تایید دانشگاه مبدا، دانشگاه مقصد مدرک پایان دوره را صادر می کند.

معاون دانشجویان داخل در خصوص تصمیم گیریها برای نقل و انتقال دانشجویان در کارشناسی ارشد یا دکتری، تاکید کرد: فعلاً در این خصوص موافقتی صورت نگرفته و وزارت علوم در این خصوص ضوابط اعلام نکرده است.

به گفته بذرافشان به علت کم بودن تقاضاهای نقل و انتقال از سوی دانشجویان همچنین کوتاه بودن دوره کارشناسی ارشد و مشکلاتی که ممکن است برای مشخص کردن استاد راهنمای این دانشجویان ایجاد شود، اگر هم موردی باشد در کمیسیون موارد خاص دانشگاهها و با همکاری مبدا و مقصد مورد بررسی قرار می گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا