توضیحات نایب رئیس اسکودا درباره آگهی تکمیلی آزمون وکالت ۱۴۰۱ (نوبت پذیرش ۱۴۰۰) + ویدئو

پایگاه خبری اختبار- نائب رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) بعد از ظهر چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ در گفتگو با برنامه بازتاب شبکه خبر راجع به آگهی تکمیلی آزمون وکالت ۱۴۰۱ (نوبت پذیرش ۱۴۰۰) توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اختبار ابراهیم کیانی در این گفت و گو درباره بند ۳ آگهی تکمیلی آزمون وکالت ۱۴۰۱ (نوبت پذیرش ۱۴۰۰) گفت: اگر کسی ۸۰ درصد نمره را کسب کند در پایان کار حتی اگر نمره اختبارش کمتر از حد نصاب مرکز استان باشد می تواند در مرکز استان دفترش را تاسیس کند.

بند ۳ آگهی تکمیلی آزمون وکالت ۱۴۰۰:

داوطلبانی که موفق به اخذ هشتاد درصد نمره کل از آزمون گردند، پس از طی مراحل دوران کار آموزی و موفقیت در اختبار مجاز به اشتغال دایم در مرکز استان کانون پذیرفته شده هستند.

ابراهیم کیانی درباره شرایط پذیرفته شدن در مرکز استان با توجه به تغییرات قانون تسهیل گفت:

ما تابع قانون هستیم و طبق قانون تسهیل ظرفیت نداریم و در آگهی هم اعلام کرده ایم. الان داوطلبین به عنوان کارآموز فعالیت می کنند و حق تاسیس دفتر مستقل را ندارند از قبل هم همینطور بوده است. داوطلب پس از پذیرفته شدن باید ۱۸ ماه دوره کارآموزی اش را طی کند و اختبار را به اتمام برساند و بعد از اینکه صلاحیت علمی اش محرز شد می تواند با پروانه وکالت اشتغال پیدا کند و دفترش را تاسیس کند.

ما برای تشویق داوطلبین آمدیم و گفتیم که در همین بدو کار اگر کسی ۸۰ درصد نمره را کسب کند در پایان کار حتی اگر درجه اختبارش کمتر از حد نصاب مرکز استان باشد می تواند در مرکز استان دفترش را تاسیس کند.

همچنین اگر داوطلبی این نمره را کسب نکند اما در آزمون پذیرفته شود، پس از طی مراحل کارآموزی و اختبار به شرطی که حد نصاب را کسب کند نیز می تواند در مرکز استان دفترش را تاسیس کند.

کیانی در خصوص تفاوت آمار داوطلبین پذیرفته شده در مرکز استان قبل و بعد از اجرای قانون تسهیل گفت: ما الان در این مرحله ظرفیت را نداریم بلکه باید شرایط را از لحاظ علمی احراز کنیم.

منابع معتبر و اصلی آزمون وکالت در کتابفروشی حقوقی دادبازارجامع اصول فقه آزمون وکالت در کتابفروشی دادبازار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

 1. جناب آقای حد نصاب!!! لطف کنید در رابطه با مسائلی که اطلاعی ندارید دیگران را به اشتباه نندازید!! همه چیز که در قانون جدید تغییر نکرده! یک ماده را تغییر دادند و الباقی به روش قدیم خواهد بود…(( لایحه استقلال و دیگر قوانین…)) تا امروز مبنا بر این بوده که نفراتی که پذیرفته می شوند به ترتیب رتبه از تهران شروع و هرچه رتبه پایین تری می داشتند اطراف مرکز تقسیم می شدند و پس از آن به سمنان و پس از آن به دیگر استان هایی که زیر مجموعه کانون مرکز بودند میرفتند،که اکنون با جدا شدن از تعدادی از استانها،فقط تعدادی از این استان ها باقی مانده اند…!اما ظاهراً توقع شما این است که چون ظرفیت برداشته شده همه در تهران قبول شوند و آن هم در مرکز تهران! پس دیگر چه کسی در اطراف تهران قبول شود؟ همین الان نیمی از وکلای مستقر در کانون مرکز،دارای پروانه اطراف مرکز استان هستند مثل دماوند، ورامین، لواسانات شهرری یا به قول جنابعالی ترقوزآباد!!! اکنون ،کانون به عنوان امتیاز برای ایجاد رقابت ،عده‌ای را از همان ابتدا با آوردن حد نصاب مشخص در مرکز استان می پذیره و گفته بقیه طبق روال گذشته!!! با جمع نمره کتبی و اختبار ،رتبه بندی می شوند دیگر جابجایی در استان را که نمیشود نامحدود کرد، جنابعالی توقع دارید همه در مرکز استان پذیرفته شوند!!!؟؟؟
  شمایی که مبنات قانون!! قانون میگه اگر بار سوم در اختبار مردود شدی پروانه کارآموزی ک باطل میشه،و بدون رویه فعلی کانون به شکلی است که ۹۰درصد دوستان با لطف و چشم‌پوشی اساتید، در اختبار قبول میشوند،که با وضعیت فاجعه فعلی توقع آن است که دیگر چنین چشم پوشی های صورت نگیرد،اختبار شفاهی برای هر کار اموز ضبط و ثبت شود ، و با دوستان طبق نص صریح قانون برخورد شود!!!
  ضمناً یکی از منابع اختبار،همین قوانین مربوط به وکالت است ظاهراً شما هیچ تسلطی بر آن ندارید!!

  1. برادر چرا خودتو زحمت میدی برای کانون چیزی به نام تمرکز ،بی معنی هست پس نگران نباش.

 2. نتایج ازمون فوق العاده مرکز وکلا چرا اعلام نمیشه؟
  قرار بود ده روزه اعلام بشه از ده روزهم گذشت

 3. چیزی به عنوان “حد نصاب مرکز استان” در قانون وجود ندارد….
  و کانون های وکلا هم حق ندارند این بار در قالب آزمون اختبار مراکز استان را در انحصار عده ای محدود نگه دارند و بعد طبق “آیین نامه نقل و انتقالات” این امکان را داشته باشند که برای انتقال پروانه کار از تورقوزآباد به مرکز استان از داوطلب درس خوانده ی تحصیل کرده ی بیچاره پول انتقالی ای دریافت کنند..‌.. … …
  نمی دونم چرا همش مستعد این هستند که شیطون توی جلدشون بره؟؟؟؟ از این طرف می گیرند از اون طرف می پرند… !!! از اون طرف می گیرند از این طرف در می روند… !!! یعنی چی؟؟؟ مگه مهد کودکه؟؟؟؟
  (اختبار عزیز لطفاً سانسور نکن عزیزجان!!! شما هم… … … ؟)

  1. شما درست می فرمایی. حتی آنهایی که فرق بین درخواست و دادخواست و شاکی و خواهان رو نمی دانند باید پروانه دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا