دستبد الکترونیکی تایوانی بر دست زندانیان

رئیس سازمان زندانهای کشور اعلام کرد: بر اساس آخرین کارشناسی ها کشور تایوان سازنده دستبندهای زندانیان تعیین شده است
رئیس سازمان زندانهای کشور اعلام کرد: بر اساس آخرین کارشناسی ها کشور تایوان سازنده دستبندهای زندانیان تعیین شده ولی همچنان اگر سازندگان داخلی محصولات خود را ارائه کنند و شرایط لازم را برای اجرای طرح داشته باشند، در اولویت هستند.

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعتبار مورد نظر برای خرید دستبندهای الکترونیکی زندانیان در بودجه سال ۹۲ دیده شده است. البته نمونه های دستبندها خارجی است و هنوز دستبند الکترونیکی داخلی با امنیت بالا به ما ارائه نشده است. برای همین در مرحله اول دستبندهای خارجی را خریداری می کنیم که کشور تایید شده به جهت ارائه محصول تایوان است و منتظر هستیم به ما ارز مبادله ای اختصاص دهند که هنوز این کار انجام نشده است.

رئیس سازمان زندانها گفت: پیش بینی شده است ابتدا برای زندانیانی که در خارج از زندان می خواهند کار کنند این دستبندها ارائه شود ولی با تصویب قانون مجازات اسلامی و بودجه سال ۹۲ شرایط اولویتها مشخص شده و تعداد این افراد بیشتر خواهد شد.

اسماعیلی اظهار داشت: تکنولوژی بکار رفته در این دستبندها به این صورت است که اگر مددجو از محدوده تعریف شده خارج شود، یک پیغام هشدار در سامانه و همچنین در خود دستبند به صورت آلارم لرزشی ایجاد می‌شود و در صورتی که فرد از محدوده تعریف شده خارج شود این امتیاز از وی سلب و فرد به زندان بسته منتقل می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا