رییس دانشگاه پیام نور: دانشگاه پیام نور بیش از یک میلیون دانشجو دارد

رییس دانشگاه پیام نور:
دانشگاه پیام نور بیش از یک میلیون دانشجو دارد

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به کاربردهای سامانه جامع آزمون در دانشگاه پیام نور، گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع آزمون، قرنطینه سوالات این دانشگاه از ۲۰ ساعت به یک ساعت کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن زیاری در مراسم امضای توافق‌نامه جهت ایجاد پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه پیام نور که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: دانشگاه پیام نور بیش از یک میلیون نفر دانشجو داشته که در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در بیش از ۵۰۰ مرکز و واحد این دانشگاه در سراسر کشور تحصیل می‌کنند.

وی گفت: ۱۴۷ هزار دانشجو در رشته‌های کامپیوتر، ICT، مدیریت و IT دانشگاه پیام نور مشغول تحصیل هستند که قسمت اصلی فعالیت آنها به استفاده از فناوری اطلاعات بر می‌گردد.

زیاری افزود: همچنین این دانشگاه ۱۰ هزار دانشجو به شیوه الکترونیک دارد که بر اساس چشم‌انداز موجود این تعداد باید به ۳۰۰ هزار دانشجو ارتقاء یابد.

رییس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در سه سال گذشته در زمینه ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات فعالیت‌های خوبی انجام داده است، اظهار کرد: در راستای راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی در دانشگاه پیام نور در سال‌های اخیر را می‌توان به سامانه‌های تولید منابع آموزشی، طراحی سئوال، ارسال الکترونیکی سئوال به بیش از ۵۰۰ مرکز واحد دانشگاهی با امنیت بالا، سامانه جامع آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید، سامانه آموزش الکترونیکی و سامانه کتابخانه مجازی اشاره کرد.

وی همچنین به کاربردهای سامانه جامع آزمون در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: این سامانه شرایطی ایجاد کرده است که نیازی به حضور فیزیکی اساتید برای طرح سئوال نیست اساتید می‌توانند در هر جایی که هستند سوال ها را طراحی کرده و از طریق وب ارسال کنند، این سئوال‌ها آنلاین به مراکز ارسال می‌شود و چند ساعت قبل از آزمون با امنیت بالا ذخیره می‌شوند.

زیاری افزود: آزمون بدون کاغذ دو ترم است که اجرا می شود و دانشجو بعد از آزمون می‌تواند نمره خود را مشاهده کند که از ترم آینده تمام دانشجویان بعد از آزمون می‌توانند نمره خود را مشاهده کنند.

رییس دانشگاه پیام نور در پایان گفت: این دانشگاه در بحث زیرساخت‌های فناوری اطلاعات توانسته است، در میان دستگاه‌های دیگر رتبه دوم را در کشور کسب کند که این رتبه‌بندی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا