سرپرست معاونت حقوقی قوه قضاییه: تصویب آیین‌نامه وکالت، نظارت قوه قضاییه بر وکلا را جدی‌تر می‌کند

پایگاه خبری اختبار- رئیس دیوان عدالت اداری و سرپرست معاونت حقوقی قوه قضاییه با اشاره به تصویب و ابلاغ آیین‌نامه وکالت از سوی سید ابراهیم رئیسی گفت: تصویب و ابلاغ آیین‌نامه وکالت، اقدام بی‌نظیری در خصوص رفع دغدغه دلسوزان نظام در حوزه امور مربوط به وکلا بود.

به گزارش اختبار به نقل از میزان، مصدق در همایش سراسری قوه قضاییه: آیت الله رئیسی دو سال پیش یکی از برنامه‌های اصلی قوه قضاییه را نظام‌مند کردن امور مربوط به وکلا، کارشناسان و مشاوران عنوان کرده و بحمدالله امروز در پایان ماموریت آیت الله رئیسی در قوه قضاییه، این مهم با ابلاغ آیین نامه وکالت تثبیت شد.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: در اجرای ماده ۲۲ لایحه قانونی وکالت، کانون‌های وکلا آیین‌نامه وکالت را پیشنهاد کردند و پس از بررسی‌های لازم از سوی رئیس دستگاه قضا، این آیین‌نامه مصوب و ابلاغ شد.

حجت الاسلام مصدق با بیان اینکه از این پس، موضوع نظارت بر وکلا به صورت جدی‌تری انجام خواهد شد، گفت: بر اساس آیین‌نامه وکالت، نظارت قوه قضاییه نسبت به امور وکلا اعم از کانون وکلا، مرکز وکلا و کارشناسان و مشاوران، جدی‌تر شده و وظایف و مسئولیت‌هایی برای روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها تعیین شده است.

گفتنی‌ست مصدق به عنوان معاون حقوقی قوه قضاییه نقش مهمی در پیگیری تصویب آیین‌نامه جدید لایحه قانونی استقلال کانون وکلا داشت.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. امیدوارم نسبت به مسائل دیگه هم انقدر جدی نظارت داشته باشید رانتخواریای که میشه اختلاس و دزدی هایی که پیش میاد نطارت جدیتون باید رو اینا باشه خدایی هم وجود داره آه تمام ما داوطلبا یروزی دامنتون و میگیره

  2. اگر نظارت خوب هست باید از خودتان شروع کنید باید قوه قضاییه مثل سایر کشورها توسط مجلس نظارت شود

  3. شما اصلا چرا باید بر وکلا نظارت کنید؟ شما همین که بتونید نظارت بر قضات داشته باشید باید مدال افتخار بگیرین. اونم که متاسفانه نمیتونید

  4. آقایون و خانمهای وکیل که از تصویب این آئین نامه خوشحال بودید بفرمائید تحویل بگیرید شرایط برای شما هم سخت تر شد. خواستید داوطلب رو اذیت کنید ؟!
    چاه کن همیشه ته چاهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا