ضریب حقوق شاغلین مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری

تصویب‌نامه در خصوص ضریب حقوق شاغلین مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری

مصوبه شماره۳۷۱۸/ت۵۷۵۹۳هـ مورخ ۱۳۹۹/۱/۲۰ هیأت وزیران

سازمان­ برنامه و بودجه کشور ـ سازمان‌ اداری و استخدامی کشور

هیأت وزیران در جلسه ۲۰/۱/۱۳۹۹ به پیشنهاد مشترک سازمان­های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری ـ مصوب ۱۳۸۶ ـ و بند (پ) ماده (۲۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۹۵ـ و جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تصویب کرد:

۱ـ ضریب حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات به‌میزان سی و چهار هزار و هفتصد و سی (۷۳۰ر۳۴) ریال تعیین می­شود.

۲ـ ضریب حقوق شاغلین مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ـ مصوب ۱۳۷۰ـ از جمله کارمندان و زارت اطلاعات و شاغلین پست­های سیاسی وزارت امور خارجه برای سال ۱۳۹۹ به میزان دو هزار و چهارصد و سی و هشت (۴۳۸ر۲) ریال تعیین می­شود.

۳ـ ضریب حقوق مقامات و همطرازان موضوع ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره و رؤسای دستگاه­های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شهرداران مراکز استان­ها به میزان دو هزار و سیصد (۳۰۰ر۲) ریال تعیین می­شود.

تبصره ـ حق جلسه اعضای شوراهای اسلامی شهر مراکز استان در سال ۱۳۹۹ براساس ضریب ریالی دو هزار و سیصد (۳۰۰ر۲) ریال طبق تبصره (۱) ماده (۶) آیین­نامه نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شورای اسلامی موضوع تصویب­نامه شماره ۵۹۸۶۸/ت۳۳۹۰۳هـ مورخ ۲۸/۹/۱۳۸۴ محاسبه و پرداخت می­شود.

۴ـ افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شرکت­های دولتی دارای مقررات خاص از جمله شرکت­ها و دستگاه­هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان­های موضوع ماده (۵) قانون رفع موانع تولید رقابت­پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۹ به میزان پانزده درصد (۱۵%) تعیین می­شود.

تبصره ـ رعایت مفاد ماده (۷۵) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) ـ مصوب ۱۳۹۳ـ الزامی است.

۵ ـ حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه­های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان هفده میلیون و نهصد و هفتاد و چهار هزار و پانصد (۵۰۰ر۹۷۴ر۱۷) ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می­شود.

تبصره ـ در اجرای ماده (۱) قانون احکام دایمی برنامه­های توسعه کشور ـ مصوب ۱۳۹۵ـ اعضای هیأت علمی دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش­عالی و پژوهشی از شمول حداکثر این بند مستثنی می­باشند.

۶ ـ حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان نه میلیون و هفتصد و هفده هزار و پانصد (۵۰۰ر۷۱۷ر۹) ریال تعیین می­شود که با احتساب فوق­العاده­های موضوع ماده (۶) قانون یادشده، این میزان نباید کمتر از هفده میلیون و نهصد و هفتاد و چهار هزار و پانصد (۵۰۰ر۹۷۴ر۱۷) ریال شود و مابه­التفاوت آن تا هفده میلیون و نهصد و هفتاد و چهار هزار و پانصد (۵۰۰ر۹۷۴ر۱۷) ریال به سقف محاسبه شده، اضافه خواهد شد.

۷ـ پس از اعمال افزایش‌های موضوع بندهای فوق‌الذکر، مبلغ مابه التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ بیست و هشت میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۲۸) ریال با عنوان “تفاوت تطبیق موضوع جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۲)” در احکام درج می‌گردد.

۸ ـ به سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داده می‌شود تا با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و متناسب با منابع ردیف (۲۲ـ ۵۵۰۰۰۰)، پس از اعمال بند (۷) این تصویب‌نامه و در اجرای جزء (۲ـ ۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور مبنی بر افزایش حقوق و مزایای کارکنان (رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین و مشخص و طرحی) که مجموع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی و یا قرارداد ماهانه آن‌ها به نسبت مدت کارکرد در سال ۱۳۹۸ بین بیست و چهار میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۲۴) ریال تا پنجاه و یک میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۵۱) است، به نحوی که اشخاص با حقوق پایین‌تر از ضریب افزایشی بالاتری برخوردار باشند، اقدام لازم را بعمل آورد. این مبلغ در”تفاوت تطبیق موضوع جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲)” موضوع بند (۷) این تصویب‌نامه درج می‌گردد.

۹ـ مبالغ ناشی از اجرای بندهای (۷) و (۸) تصویب‌نامه شماره ۸۷۲۴/ت ۵۶۴۸۵هـمورخ ۳۱/۱/۱۳۹۸ و اصلاحات بعدی آن مشمول افزایش این آیین‌نامه می‌باشند.

۱۰ـ در اجرای این تصویب‌نامه رعایت احکام بند (ب) ماده (۷۴) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تبصره بند (ی) مـاده (۲۸) قانون الحاق برخی مـواد به قانون تنظیم بخـشی از مقـررات مالی دولـت (۲) ـ مصوب ۱۳۹۳ـ الزامی است.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا