ماده‌ واحده نحوه‌ تعیین و اعمال ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

ماده‌ واحده نحوه‌ تعیین و اعمال ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

مصوب جلسه ۷۵۸ مورخ ۳۰ دی ۱۳۹۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی

ماده‌واحده ـ تعیین و اعمال ظرفیت پذیرش دانشجو در اجرای ماده‌۱۷ اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد اسلامی (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی)، بر اساس احکام ذیل خواهد بود:

۱ـ توسعه آموزش عالی و پذیرش دانشجو باید بر اساس نیاز و قوانین و ضوابط کشور و براساس سیاست کلی ابلاغی علم و فناوری و نقشه جامع علمی کشور و استانداردهای وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان وآموزش پزشکی کشور باشد و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به رعایت آنها می‌باشد.

۲ـ تعیین ظرفیت سالانه پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی و دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی باید حسب مورد به تأیید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسد.

۳ـ مرجع تعیین ظرفیت و اعطای مجوز کد رشته محل در کلیه مقاطع، رشته‌ها وگرایش‌های علوم انسانی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی است و دفترچه پذیرش دانشجو در رشته محل‌های علوم انسانی باید قبل از انتشار به تأیید شورای مذکور برسد.

۴ـ کد رشته محل‌هایی که مجوز شورای گسترش آموزش عالی را ندارند، باید حداکثر تا اردیبهشت ۱۳۹۴ تعیین تکلیف شوند و مسئولیت بررسی و اعلام انطباق یا عدم انطباق، حسب مورد با وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

۵ ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موظف است گزارش جامعی از وضعیت دانشگاه‌های غیردولتی ـ غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه‌های جامع علمی ـ کاربردی تهیه و به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای طرح در شورای عالی، ‌ارائه نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا