محکومیت قطعی عباس آخوندی با شکایت رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان

پایگاه خبری اختبار- عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی با حکم قطعی شعبه ۷۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به جرم نشر اکاذیب به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد، مجازاتی که به مدت یک سال معلق شده است.

به گزارش اختبار، امروز تصویر دادنامه‌ای از شعبه ۷۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران مبنی بر محکومیت عباس آخوندی در پی شکایت سید مهدی هاشمی از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد.

در این گزارش جزییاتی درباره طرف و موضوع شکایت بیان نشده اما با توجه به سوابقی که از اختلافات این دو مسئول در آرشیو خبرها موجود است به نظر می‌رسد ماجرای شکایت به نامه سرگشاده آخوندی درباره مدرک تحصیلی هاشمی باز می‌گردد.

مهدی هاشمی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی و رئیس کمیسیون عمران مجلس نهم است که عباس آخوندی در سال ۱۳۹۷ با انتشار نامه‌ای مدعی شد مدرک تحصیلی او،‌ جعلی است.

در بخشی از این نامه آمده بود: «باید خیلی متاسف بود که کسی که سه سال رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و چهارسال نمایندگی مردم تهران را برعهده داشته و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بوده، دانشنامه جعلی ارایه کرده است.

این موضوع رسما از سوی دانشگاه امام حسین (ع) که دانشنامه ارایه شده به آن منتسب است طی شماره ۴۶۷۵۲ مورخ ۱۳۹۴.۶.۳۱ به ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام شده است.

مجددا این موضوع از سوی سرپرست حراست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از همان دانشگاه استعلام می‌شود. مدیرکل امور آموزشی آن دانشگاه طی نامه شماره ۹۲۰۶۹ مورخ ۱۳۹۷.۶.۲۴ ضمن تایید نامه پیشین مجددا اعلام داشته که مدرک نامبرده در رشته کارشناسی عمران-عمران موردتایید نمی باشد.»

آخوندی همچنین انتخاب هاشمی به عنوان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان را تردیدآمیز توصیف کرده و ضمن درخواست ابطال پروانه اشتغال به کار مهندسی وی گفته بود: «تردید و مداخله در انتخابات هیات عمومی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان سال ۱۳۸۹ برای به کرسی نشاندن ایشان از سوی دولت در آن مقطع نیز زبان زد مهندسان بود.»

محکومیت قطعی عباس آخوندی با شکایت رییس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا