مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۲ از ۲۲ مهر آغاز خواهد شد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور:
مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۲ از ۲۲ مهر آغاز خواهد شد

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: ثبت نام متقاضیان شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۲ از فردا، ۲۲ مهرماه به صورت اینترنتی آغاز می شود و تا ۲۸ مهرماه ادامه خواهد داشت.

"حسین توکلی" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: تعدادی از دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲، علاوه‌ بر ظرفیت‌های‌ مندرج‌ در دفترچه‌ راهنمای ‌انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی (شماره ‌۲) برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ کرده ‌اند و همچنین بعضی از موسسات آموزش عالی نیز تقاضای تکمیل ظرفیت در برخی از کدرشته محل‌های خود را به سازمان سنجش ارسال کرده اند.
وی افزود: اطلاعیه ‌‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ اعلام‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ رشته‌های جدید و همچنین تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته محل‌های آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تکمیلی ‌(دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌‌) سال‌ ۱۳۹۲ از فردا، دوشنبه ۲۲ مهرماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد.
سخنگوی سازمان سنجش به ثبت نام تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ نفر در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۵۸ هزار و ۸۰۱ داوطلب زن و ۴۳۷ هزار و ۳۲۴ داوطلب مرد برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امسال ثبت نام کردند که این آمار نسبت به سال قبل، تعداد ۳۴ هزار و ۹۰ نفر کمتر بود.
وی افزود: از میان کل ثبت نام کنندگان، تعداد ۹۰ هزار و ۵۸ نفر علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم علاوه بر رشته امتحانی اول خود اعلام کردند.
توکلی یادآور شد: تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ در جلسه آزمون حاضر بودند که پس از اعلام نتایج اولیه، ۳۶۲ هزار و ۹۳۸ نفر از آنها نسبت به انتخاب رشته ، مجاز شناخته شدند و از این تعداد نیز ۲۹۰ هزار و چهار نفر انتخاب رشته الکترونیکی خود را انجام دادند.
مشاورعالی سازمان سنجش، آمار قبولی نهایی آزمون کارشناسی ارشد امسال را ۱۱۴ هزار و ۸۵۸ نفر ذکر کرد و ادامه داد: در مرحله تکمیل ظرفیت نیز تعداد دیگری از متقاضیان پذیرش خواهند شد.

تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند
توکلی با بیان اینکه تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ داخل‌ سال ۱۳۹۲ حاضر بوده اند (اعم از قبول شدگان یا مردودی ها) می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند، گفت: داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان رشته های دارای شرایط خاص یا بورسیه قرار گرفته اند نمی توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: هر داوطلب می تواند حداکثر ۲۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل های رشته امتحانی یا رشته های امتحانی در مرحله تکمیل ظرفیت، انتخاب کند.
سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبان از فردا، دوشنبه ۲۲ مهرماه تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه، ۲۸ مهرماه ۹۲ می توانند ضمن مطالعه دقیق ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه‌های راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته (دفترچه‌های شماره ۱ و ۲) برگ راهنمای آزمون مذکور و اطلاعیه سازمان سنجش به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کرده و برحسب مورد نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های رشته امتحانی و بر اساس کارنامه نتایج اولیه آزمون در رشته و گرایش مربوط اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا