معاون آموزشی دانشگاه آزاد : تمام رشته محل ها دارای مجوز هستند

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه اعلام کرد :

تمام رشته محل هایی که در دفترچه آزمون ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده اند، دارای مجوز هستند

پایگاه خبری اختبار – روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با انتشار اطلاعیه ای از جانب حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه بر دارای مجوز بودن رشته های اعلام شده در دفترچه آزمون ۹۵ تاکید کرد.

در ادامه جنگ لفظی وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد شبه در بدون مجوز بودن برخی رشته های دانشگاه آزاد اسلامی، این بار معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه با انتشار اطلاعیه به تشریح تفسیر دانشگاه آزاد اسلامی از روش های تایید و اخذ مجوز رشته های این دانشگاه پرداخت و با تاکید بر مشروعیت و قانونی بودن تصمیمات "کمیته سه نفره" به داوطلبان آزمون های دانشگاه آزاد اسلامی اطمینان داد که همه رشته های اعلام شده در دفترچه های آزمون ۹۵ این دانشگاه دارای مجوز هستند.

متن این اطلاعیه به این شرح است :

پیرو اطلاعیه های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی، به اطلاع تمامی داوطلبان انتخاب رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی غیرپزشکی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می رساند تمام رشته محل هایی که در دفترچه آزمون ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده است، دارای مجوز قانونی از مراجع ذی صلاح هستند.

طبق قوانین کشور، تمام رشته محل های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از دو مرجع قانونی می توانند مجوز جذب دانشجو را اخذ کنند. دانشجویان اطمینان قطعی داشته باشند.

الف: شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛ که حدود ۸۰درصد از رشته محل های موجود در دفترچه آزمون ۹۵ در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تأیید این شورا رسیده است.

ب: کمیته سه نفره مصوب ماده واحده سال ۶۷ مجلس شورای اسلامی که متشکل از نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نماینده دانشگاه آزاد اسلامی است.

این کمیته مصوب مجلس شورای اسلامی است و آئین نامه اجرایی آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به تصویب رسیده است. این شورا در شهریورماه سال ۱۳۹۴ با حضور هر سه نماینده رسمیت یافت و با اکثریت آراء مطابق آئین نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، برخی رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی را به تصویب رساند که توسط نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رئیس شورا، به وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و واحدهای آن ابلاغ شد.

با توجه به تقاضای اکثر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جهت دایر نمودن رشته های تحصیلات تکمیلی در واحدهای مختلف و تأیید معاونت قوانین مجلس و با تأکید بر لازم الاجرا بودن مصوبات کمیته سه نفره یادشده، این رشته محل ها در دفترچه آزمون سال ۹۵ قرار گرفته که حدود ۲۰درصد رشته های تحصیلات تکمیلی داخل دفترچه را شامل می شود.

با توجه به وجود این دو مرجع قانونی، تصویب رشته محل های موجود در دفترچه آزمون ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً قانونی بوده و جای هیچگونه نگرانی برای داوطلبان متقاضی تحصیل در این رشته محل ها وجود ندارد.

یادآور می شود در مدرک تحصیلی نهایی تمام فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، مجوزهای قانونی رشته محل ها کما فی السابق درج خواهد شد.

حسین زاده لطفی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا