پاسخ سازمان ثبت به معترضان آزمون سردفتری سال ١٣٩٧

درصورت عدم موفقیت اشخاص دعوت شده، از افراد ذخیره جهت مصاحبه شفاهی و اختبار دعوت خواهد شد

پایگاه خبری اختبار- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص برخی ابهامات مطرح شده پیرامون آزمون سردفتری اسناد رسمی سال ۹۷ توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، توضیحات ارائه شده به شرح ذیل است:

به استحضار می رساند برگزاری آزمون انتخاب تعداد ۹۶۲ نفر سردفتر اسناد رسمی به تفکیک هر بخش و شهرستان در اجرای ماده ۵ قانون دفاتر اسنادرسمی مصوب سال ۱۳۵۴ و باتوجه به میزان جمعیت هر منطقه براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران و نیز اطلاعات بانک جامع ثبت الکترونیک اسناد رسمی شامل تعداد اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی و درآمد حق التحریر دفاتر اسناد رسمی هر منطقه، میزان نیاز واقعی به تاسیس دفاتر اسناد رسمی مطابق قانون تعیین و پس از تائید ریاست محترم قوه قضائیه نسبت به انتشار اطلاعیه جذب سردفتری اقدام گردید. براین اساس آزمون مذکور از سوی یک شرکت معتبر و رسمی که تاکنون چندین مرحله آزمونهای مختلف استخدامی را در سطح کشور برگزار نموده و با رعایت ضوابط قانونی اجرایی گردیده به طوری که طرح سئوالات و تکثیر آنها در یک قرنطینه تحت نظارت مستمر و با حضور نمایندگان مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه انجام و بعد از برگزاری آزمون، پاسخنامه ها جمع آوری و در محل حفاظت شده توسط دستگاه های الکترونیکی قرائت شده است. قابل ذکر است این آزمون به منظور جذب ۹۶۲ سردفتر برای ۶۶۵ شهر برگزار که تعداد ۵۵ هزار و ۳۴۴ نفر در آزمون شرکت کرده اند.

گفتنی است با توجه به بند «چ» ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد «قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی، مرکزوکلا و کارشناسان قوه قضائیه، مکلفند سی درصد (%۳۰) از سهمیه صدور دفاتر خد مات قضایی و الکترونیک، سردفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان وهمسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰%)، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان با بیست و پنج درصد(%۲۵) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.» پس از تصحیح اوراق و اخذ امتیازات حاصله و اعمال سهمیه های قانونی مقررمطابق معرفی نامه های معتبر و اعمال امتیازات مربوط به بومی بودن افراد و همچنین با توجه به ممنوعیت‌های قانونی مذکور در ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی که در آگهی ثبت نام اعلام گردید، مطابق رویه معمول نتایج به صورت اختصاصی در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت.

ضمناً  در روز اول اعلام نتایج، نرم افزار مربوطه دارای اشکالاتی بوده که ضمن عذرخواهی از داوطلبان،  این نقیصه  در روزهای بعد بر طرف و اطلاع رسانی گردید و متعاقباً اسامی کلیه پذیرفته شدگان مرحله اول منتشر شد.

لازم به ذکر است مطابق مقررات، اسامی تعداد ۶۷۸ نفر از شرکت کنندگان عادی و تعداد ۲۸۴ نفر از ایثارگران و جمعاً ۹۶۲ نفر به عنوان پذیرفته شدگان مرحله اول اعلام گردیده اند.

در این راستا، برابر اعلام نتایج صورت گرفته نسبت به دعوت از افراد واجد شرایط جهت مصاحبه و آزمون شفاهی اقدام و چنانچه اشخاص دعوت شده واجد شرایط لازم علمی و عملی تشخیص داده نشوند و یا  موفق به کسب حداقل امتیازات لازم نگردند، به ترتیب امتیاز کسب شده و اولویتهای مصرح قانونی، از افراد ذخیره جهت مصاحبه شفاهی و اختبار دعوت خواهد شد.

اخبار آزمون سردفتری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶۸ دیدگاه ها

 1. سلام بنده درازمون سردفتری قبول شدم.دوستان عزیزصرف اطلاعات حقوقی کافی نبودبرای قبولی..احکام وعربی وادبیات هم داشت.بنده فقط برای دروس ثبت وایین نامه هاش….. کتاب ثبت غلامرضاشهری.جزوه ثبت ۳۵۰صفحه ای دکترنامداری.کتاب طلایی ثبت پیام نور.ودراخر ۱۰سال اخرازمون سردفتری رومطالعه داشتم.رزومه بنده علاوه برقیولی درازمون مشاوران دعوت شده به مصاحبه قضاوتم بودم ..دوسالم هست در موسسه حقوقی معتبرازمونهای موسسه راشرکت کرده ام که رتبه هام دورقمی هستش.بدون هیچ پارتی وسهمیه ای.الانم دارم شب وروزمیخونم برای وکالت. برای چیزی که میخوای بدست بیاری بایدبجنگی…پیروز باشید

 2. با سلام بنده در این آزمون قبول شده ام ولی موافق شفافیت هستم چون احتمال این که در مراحل بعد بدون دلیل ما را نیز رد کنند وجود دارد

 3. سلام خدمت همه دوستان بجای اینکه باهمدیگر کل کل راه بیاندازیم از دوستان تهرانی عاجزانه خواهش میکنم به گفته یکی از نمایندگان مجلس عمل کنید ونمایندگی از تمام معترضین به دیوان عدالت اداری کتبا شکایت کنیدودرخواست باطل کردن آزمون را بدهید

  1. ابطال!!عجب انصافی.گیریم ۶٠نفر!!!!با پارتی قبول شدن جواب ٩٠٠نفر قبول شده رو چطور بدن؟!ابطال نمیکنن و نکردن.مگر در صورت احررررراززززز و اثثثثباتتتت تخلف .که شاید نتیجه همون منطقه مجدد بررسی و اعلام بشه.امیدواریم کارنامه ها منتشر بشن تا دوستان راحت بشن قبول شده و نشده.

 4. خانم زنده دل ادمین محترم لطفا این کامنت را منتشر کنید.دو نفر یکی به نام سعیدی و دیگری که به نظر یک خانم از قبول شدگان شمال کشور هستند زیر تمام کامنتها سعی در توجیه غیر منطقی تخلفات عیان این آزمون و ناامید کردن شرکت کنندگان از پیگیری حق خود دارند.علت این همه تلاش در راه ناحق توسط این ۲ نفر مشخص نیست!!! اگر بر اساس لیاقت و عدالت پذیرفته شده باشند که نباید از پیگیری دیگران وحشت داشته باشند،اما در صورتی که خلاف عدالت قبول شده اند ترس آنها منطقی است.پس به جای تلاش بیهوده به وجدان خود رجوع کنند” آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟”

 5. گیرم که می کشید

  گیرم که می برید

  گیرم که می زنید

  با رویش ناگزیر جوانه ها چه می کنید؟

 6. رویه قوه قضایبه همیشه یکبرابر بوده و در ازمون مشاوران سال۹۰،۹۲،۹۶، و ازمون کادر اداری ۹۶وسالهلی قبل و ازمون سال۸۶،۸۷سردفتری ،،،هیچکدام دوبرابر نبوده است،،از طرفی این مسعله در اگهی ثبتنام نبوده،،فقط چند روز بعد از برکزاری ازمون سازمان گفت دوبرابر ،،و بعدا هم منصرف شده،،پس روز ۲۹تیر که امتحان بود هیچکس با ذهنیت دوبرابر طرفیت سر جلسه ننشست،، که حالا شما اینقد همش میگین دو برابر طذفیت،، اینکه یک سازمان چگونه ازمون برگزاذ کند و چه قد پذیرش کند بسته به نطر خود سازمان هست نه دواطلبان،،منتها انگار زمونه عوض شده و شما ها دارین واسه سازمان باید و نباید ها رو تعیین میکنین،
  من خودم با خون جگر درس خوندم و قبول شدم به لطف خدا،، سه ساله که تمام زندگی من درس خوندن و امتحان دادن بوده و حالام خدا نتیجه زحمت من داد، در ک میکنم که ناراحت هستین چون خودم بارها شکست خوردم ولی خب…فک نکنید ما قبول شدگان هم ساکت خواهیم نشست…هر چند در نهایت خواست خداوند حاکم بر همه دنیاست…

 7. سلام به همگی. منم مثل شما باهزار تا امید ازمون دادم و توقع قبولی داشتم ارشد هم خوندم. کلیه ی نظراتو خوندم فقط اقا یا خانم ناشناس اعتراض ندارن و از جواب دادن طفره میرن.. ثبت و دفاتر رو بالای ۹۰ زدم.جزا و تجارت را بالای ۸۰.اما قبول نشدم .منم اگه از ی جایی اشنا داشتم قبول میشدم توجیه میکردم ک فلان طور زحمت کشیدم .۳ سال میخوندم و… مث الان که خودتون مستحضرید بعنوان نمونه در دادگاهها وادارات ثبت طرف بعضیا هم سن های خودمون با دیپلم و بدون استخدامی سرکار هستند.بعد تعریف میکندد که بله فلان طور درس خوندیم .جالبه هیچکس هم اون استخدامی رو اصلا ندیده .به ولله پارسال تا الان سه تا استخدامی دادم … دستگاههای اجرایی .کادر اداری قضاییه .و سردفتری .واقعا ناراحتم از سرکار گذاشتن و امیدواری بیخودی.اگه میخاستن شکایت قبول کنن که حق خوری نمیشد.نهادی ک دم از عدالت میزند باید اینطور باشد؟

 8. با عرض سلام خدمت مسئول کانال محترم اختبار.بر خود لازم میدانم مطالبی را در خصوص آزمون اخیر سردفتری و آخرین پیامی که در کانال گذاشتید،به عرض برسانم.شهرهای تابعه کرمانشاه و اعلام شده در جدول موردنیاز هیچگونه افزایشی نداشته و چهار شهر مورد ادعای معترضین از زیر مجموعه های دو شهر دیگر استان کرمانشاه(دالاهو و ثلاث باباجانی)بوده و فقط جدول اعلامی از سوی سازمان ثبت در ابتدا۱۹ سردفتر اعلام و سپس طی تصمیم اتخاذ شده در سازمان ثبت و کانون سردفتران بااضافه نمودن ظرفیت شهرهایی مثل ملایر و نهاوند از استان همدان وهمچنین سایر استانها،استان کرمانشاه نیز از این افزایش ظرفیت بی نصیب نبوده و یک سر دفتر دیگر به ۱۹سردفتر اضافه و قبل پایان ثبت نام لیست اعلامی نیز تغییر پیدا کرد.

  1. جناب ناشناس، که ظاهرا وکیل و سخنگوی سازمان ثبت اسناد هستید، چرا باید از این افزایش سهمیه فقط یک خانواده خبر داشته باشن، اتفاقا بنده بومی همون جا هستم و به شدت دنبال این بودم که در هلشی یا شاهو ثبت نام کنم، اما نه در زمان ثبت نام و نه در زمان لیست اصلاحی برای این دو شهر هیچ کد ثبت نامی وجود نداشت و برای من جای سوال هست که خواهران اسماعیلی جطور زمان ثبت نام این شهرها رو انتخاب کردن و مثلا یکی از اقدامات شفاف سازی که باید سازمان انجام بده اینه که بگه این ۴ نفر با چه کسانی رقابت کردند، آیا فقط با خودشون مسابقه دادن و اول شدن یا اینکه اصلا ….

  2. هیچ کدام از شهرهای هلشی، شاهو ، ماهیدشت و کوزران، زیر مجموعه دالاهو و ثلاث باباجانی نیستند، اصلا شما حداقل یه سرچ ساده در اینترنت میکردید ولیست شهرهای کرمانشاه را در گوگل سرچ می کردید . بعد اقدام به توجیه غیر منطقی می فرمودید.
   اطلاع داشته باشید که هلشی، ماهیدشت و کوزران زیر مجموعه شهرستان کرمانشاه هستند و شاهو نیز زیر مجموعه روانسر هستند.
   من بعد قبل از سخنرانی یه تحقیق هم بفرمایید

   1. سلام برادر عزیز
    بنده نه وکیل و نه نماینده سازمان ثبت هستم بلکه ی آدم معمولی که خدا میدونه چقدر تلاش کردم و سردفتری قبول شدم نه پول نه پارتی ن سهمیه هیچ کدوم اینارو نداشتم.تمام مستندات در خصوص ادعاهی واهی معترضین وجود داره تازه من لیست ابتدایی منتشره در سازمان ثبت رو دارم که استانی مثل کرمانشاه در ابتدا۱۹ نفر هست.کانال های تخصصی که در این زمینه فعالیت میکنند،تمام خبرهای ضد و نقیض و ادعاهای معترضین رو برداشتن.ب جای این همه تلاش که نتیجه نمیده بشینید ی برنامه یزی منسجم واسه آزمونای بعدی داشته باشید.اگه خانم زنده دل بخان من لیست رو واسون میفرستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا