پژوهش دلبخواهی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد ممنوع شد

از مهرماه آینده زمینه پژوهشی دوره‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد براساس طرح پایش صورت می‌گیرد

پایگاه خبری اختبار- از مهرماه سال آینده زمینه پژوهشی دوره‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد این دانشگاه دلبخواهی نیست و براساس طرح پایش صورت می‌گیرد.

به گزارش اختبار به نقل از خبرگزاری مهر، محمدمهدی طهرانچی در همایش معاونان پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: با توجه به اینکه در طرح پایش دانشگاه آزاد چالش‌های ملی و منطقه‌ای احصا شده بنابراین از مهرماه سال آینده زمینه پژوهشی دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی‌ارشد این دانشگاه دل بخواهی نخواهد بود و بر اساس این طرح انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه در ایران ۸۰ سال قبل از غرب وارد شد، افزود: دانشگاه به‌صورت کامل به ایران وارد نشده و سال‌هاست به‌دنبال نقاط نقص این موضوع هستیم که چرا دانشگاه در جامعه مستقر نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشگاه در جامعه مستقر می‌شد، شاهد پژوهش‌های معلق و مجازی نبودیم.

طهرانچی اظهار داشت: دانشگاه آزاد ۳۸ درصد از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده و برای اینکه پایدار باشد باید به پژوهش‌های کاربردی توجه کند و در جامعه مستقر شود.

وی با بیان اینکه علم سه جنبه ترویج، تولید و به کارگیری دارد، عنوان کرد: در ایران در مقطعی به ترویج علم توجه شد و پس از آن به تولید اما به کارگیری علم مورد توجه قرار نگرفت که این امر برای دانشگاه‌ها خطرناک است.

وی اظهار داشت: ما تا ۳۰ سالگی دانشجویان را پشت میز می نشاندیم چطور توقع داریم پس از آن دانشجویان کارآفرین شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا