گزارش مشروح چهل و ششمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای مرکز

گزارش مشروح چهل و ششمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای مرکز

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳

منبع: صفحه دکتر محمد رضا کامیار

نویسنده گزارش: آزاده خارج

جلسه ساعت ۹:۲۰ با حضور آقایان مصباح ، محمد نبی ، فرض پور،سمامی ، حامد توسلی ، علیزاده ، سردارزاده ، کامیار ، کریمی و خانم ضرابی تشکیل گردید. جناب آقای نجفی توانا به جهت شرکت در همایش حضور نداشتند و ریاست جلسه با جناب آقای مصباح می باشد.
در نطق پیش از دستور آقای دکتر محمد نبی در خصوص وکیلی که ۳۲ میلیارد تومان حق الوکاله دریافت کرده اعلام نمودند آقای «ب» جوانی ۲۵ ساله و مشاور حقوقی قوه قضاییه است که طی قراردادی با مدیر حقوقی وزارت نیرو برای انجام امر وکالتی در چند فقره پرونده قراردادی به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان حق الوکاله امضا کرده و اینک همراه مدیر کل مذکور در بازداشت است.
آقای سمامی : در چند مورد می خواستم صحبت کنم اولا: آقای دکتر کامران کاظمی بیمار هستند و در بیمارستان ساسان بستری هستند و خواهش می کنم به جهت این که ایشان انسان شایسته ای هستند برای ملاقات حضور دسته جمعی داشته باشیم که مقرر گردید کلیه اعضا حاضر در عصر همان روز سه شنبه به ملاقات آقای دکتر کاظمی بروند.
ثانیا: بسیاری از همکاران تقاضا دارند با توجه به اینکه کتاب وکلا قدیمی می باشد و کلی وکیل پایه یک اضافه شدند، کتاب جدبد چاپ شود.
ثالثا: من با نمایندگان مجلس صحبت کردم و گفتند ایرادات لایحه را ما خودمان می دانیم، شما تحقیق کنید که در سایر کشورها با وکالت چگونه برخورد می شود که دکتر نبی فرمودند تحقیق شده و در اختیار قرار می دهند.

خانم ضرابی : بحث وکلای ۱۸۷ یک مقدار عجیب است که چرا این قدر در رسانه ها اعلام کردند در صورتی که از وکلای ۱۸۷ بوده است.

آقای محمد نبی : وقتی وکیل گفته می شود همه فکر می کنند وکیل کانون است نه مشاور حقوقی.

آقای حامد توسلی : این کتاب آخر وکلا بیشترین غلط را دارد پس ضرورت دارد تصحیح شود.

آقای سمامی : با این که ما تریبون قوه قضاییه را نداریم اما امکانات اطلاع رسانی خوبی داریم وقتی قوه قضاییه بعضی از مطالب را پررنگ می کنند ما هم باید جواب ها را با رنگ خاصی پاسخ دهیم و فقط به ایسنا و سایت کانون اکتفا نکنیم و در روز نامه هایی مثل شرق و اعتماد و اطلاعات هم منعکس شود و روابط عمومی باید خوب عمل کند.
آقای فرض پور : طبق برنامه توسعه سوم ماده ١٨٧ یرای ایجاد اشتغال و وکالت ارزان ایجاد شد و گفتند آن ها حسب مورد می توانند وکالت کنند.

آقای شهبازی نیز وارد جلسه شدند.

آقای کامیار : اقداماتی که از طرف قوه قضاییه شاهد هستیم همگی در حول تضعیف نهاد وکالت است، از هر بهانه ای در این ایام برای حمله به استقلال نهاد ما استفاده می کنند و اگر وکیل ۱۸۷ مرتکب این عمل شده حقیقت را نمی گویند ما هم باید بگوییم. قوه قضاییه هزینه کرده و روزنامه دارد و تلویزیون در اختیارش است و اگر ما بخواهیم صدایمان را به مردم برسانیم در حال حاضر ابزارش را نداریم و فقط به چند نفر حرفمان می رسد. من فکر می کنم کانون وکلا در مساله ارتباط با افکار عمومی باید یک برنامه مناسب طراحی کند، آن ها خبر سازی کردند و ما در مقابلشان دست روی دست گذاشتیم.١ میلیارد بودجه تصویب کردیم برای همایش ها جمعا ۵۰ میلیون خرج شده تا حالا در حالی که آن ها برای همین یک خبر ده ها میلیون خرج کردند.

آقای حامد توسلی : بسیاری از روزنامه ها هستند که آشنا هستند و مجانی این اخبار را برای ما چاپ می کنند.

آقای شهبازی : ما اگر سخنگو داشته باشیم، خبرنگارها می آیند و متعاقب آن صدا و سیما هم می آید.

آقای کامیار : طرح تعیین سخنگو را آن زمان که طرح شد دوستان گفتند اول هیات ریئسه انتخاب شود بعد سخنگو که تا الان هم هنوز تعییین نشده است.

آقای دکتر کامیار صورتجلسه ۴۵ هیات مدیره را قرائت نمودند.

اولین دستور جلسه بررسی اساسنامه مرکز داوری کانون وکلای دادگستری مرکز

آقای سمامی : اساسنامه امروز به دست من رسیده و مطالعه نکردم.

آقای مصباح : اساسنامه در تاریخ ۹۹۳/۷/۲۱ در اختیار همکاران قرار گرفته و یک ماه فرصت برای بررسی داریم و امروز از دستور کار خارج می شود.

و در ادامه پیشنهادی با سه امضا ارایه شد که تقاضای تصویب پرداخت ده میلیون تومان برای تامین کسری بودجه همایش دفاع مقدس کرده است.

آقای کامیار : هزینه ها به سمت شفاف سازی می روند. ما در ارتباط با برگزاری همایش دفاع مقدس حدود ۲۵ میلیون تومان هزینه کردیم به این شرح ( فهرست هزینه ها و مبالغ آن را قرائت کرد ) ما سعی کردیم حداکثر صرفه جویی را بکنیم به جز هزینه ساخت تیزر که قرار بر این شد اگر پخش نشد هزینه ساخت را دوستان خودشان شخصا تقبل کنند، در سایر موارد هزینه ها در حداقل است. البته سابقا هیچ وقت بودجه تصویب نشده برای امری خاص و این برای اولین بار بوده است که در این همایش بودجه تعیین شد.

آقای سمامی : همایش جایگاه تشکر داشت بسیار برنامه قشنگ بود و نقص نداشت و جزو برنامه های خوب کانون بود و مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای برگزاری همایش دفاع مقدس تصویب شد مطابق صورتجلسه آن روز مقررشد اگر هزینه ها بیشتر شد خود اعضا پرداخت کنند و من راضی نیستم کارآموزان پرداخت نمایند.

آقای سردارزاده : تصویب نشد.

خانم ضرابی : تصویب نشد، متعهد شدیم.

آقای شهبازی : باید نظم مالی داشته باشیم و آقای دکتر کامیار مصوبه گرفتند، البته می توانستند بدون مصوبه مثل سایر همایش ها هر هزینه ای بکنند. مساله دفاع یک مساله ملی است یک سری افراد جنگ رفتند و باید تقدیر کنیم و اگر هیات مدیره کسری هزینه را تصویب نکرد، من یک بخشی از آن را تقبل می کنم.

آقای فرض پور : از دکتر کامیار تشکر می کنم که نحوه خرجکرد را بیان کردند و برای اولین بار بود که خرجکرد شفاف بیان شد.

آقای مصباح : نظم مالی به صورت کلی است، کسانی که موافقند هزینه اضافی همایش ازحساب کانون پرداخت شود اعلام نمایند.

که به اتفاق آرا تصویب شد که هزینه اضافی معادل ده میلیون تومان از حساب کانون پرداخت شود.

جلسه در ساعت ۱۱ برای بررسی سایر دستورها غیر علنی شد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا