استعفای رییس سازمان سنجش درپی احکام بازگشت به تحصیل داوطلبان مشکوک به تقلب

پایگاه خبری اختبار- رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پی احکام بازگشت به تحصیل داوطلبان مشکوک به تقلب که توسط یکی از شعب دیوان عدالت اداری صادر شده‌ است از ریاست سازمان سنجش استعفا کرد.

به گزارش اختبار به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پی احکام بازگشت به تحصیل داوطلبان مشکوک به تقلب که توسط یکی از شعب دیوان عدالت اداری صادر شده است از ریاست سازمان سنجش استعفا کرد.

پورعباس در متن استعفای خود خطاب به دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آورده است:

«حدود دو سال از خدمت در سازمان سنجش آموزش کشور با پدیده بازگشت متخلفین کنکور سال‌های ۱۴۰۰ و ماقبل از آن مواجه بودیم که با تصویب استفساریه ماده ۱۱ قانون تخلفات و جرایم آزمون‌های سراسری، در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به طور کامل با عمل به قانون استفساریه پدیده تقلب مدیریت شد.

ولی نظریه عطف به ماسبق نشدن استفساریه در موارد مختومه، با برداشت‌های متفاوت روبرو شد و اعتقاد دیوان عدالت اداری به برگشت همه مشکوکین به تقلب است که قبلاً در هیأت‌های بدوی و تجدیدنظر مستقر در سازمان و شعبات بدوی و تجدیدنظر دیوان به طور قطعی محکوم شده‌اند، که در مصاحبه مطبوعاتی رئیس محترم دیوان بر این موضوع تاکید شد، هم اکنون تعداد زیادی دستور موقت مبنی بر برگشت به تحصیل این افراد صادر شده است.

از آنجا که عمل به احکام دیوان لازم و ضروری است و از سوی دیگر سازمان سنجش عملاً توانایی اجرای این حجم از برگشت به تحصیل متقلبان را ندارد، تصمیم به کناره‌گیری از ریاست سازمان گرفته تا شرایط برای فرد دیگر جهت اجرای احکام صادر شده، فراهم شود.

لذا از ساعت ۱۱ صبح تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ کلیه مسؤولیت‌های سازمان را واگذار کرده و هیچگونه مسؤولیتی در قبال آن بعهده نمی‌گیریم.»

امه استعفای پوررسول، رئیس سازمان سنجش، در اعتراض به بازگشت افراد مشکوک به تقلب در کنکور به دانشگاه‌ها

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه دیوان عدالت اداری درباره رای انفصال از خدمت رئیس سازمان سنجش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

  1. پورعباس درود به شرفت . کسی که درست کار کنه باید بره گوشه خونه بشینه . هیچکس ازش دفاع نکرد نه مجلس نه دولت ، پس ببینید چه خبره …..فقط مردم ازش دفاع کردن …حتی از وزیر..احتمالا نگرش میدارن و مجبور میکنن که دستور رو اجرا کنه …بعد بگن دیدین ما درست می‌گفتیم . غیر از این بود که ۲ ساله داره میگه نمیشه اینا برگردن به دانشگاه حرفش رو گوش میدادن

  2. واقعا یعنی چی یه عده که تقلب کردن بیان سر کلاس درس بشینن، پس حق دانش آموزان دیگه چی میشه؟؟؟؟
    کاش یکی بود پیگیری کنه

  3. قابل توجه کسانی که مدام از مجلس یازدهم دفاع می کنند… این استفساریه توسط مجلس یازدهم ( مجلس انقلابی) صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا