اطلاعیه مرکز امور مشاوران پیرامون «مناظره» با موضوع «طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت»

مرکز امور مشاوران قوه قضائیه، مخالفت با برگزاری آزمون وکالت را تکذیب کرد

پایگاه خبری اختبار- روابط عمومی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با انتشار اطلاعیه‌ای در سایت خود، به تکذیب انتساباتی پرداخت که در برنامه «مناظره» با موضوع «طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت» به این مرکز نسبت داده شده بود.

متن اطلاعیه بدین شرح است:

متأسفانه در برنامه تلویزیونی "مناظره" که با موضوع ساماندهی طرح جامع وکالت در مورخه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۷ از شبکه اول سیما بطور زنده پخش شد عبارت زیر را به ریاست محترم مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه نسبت داده و از آن تلقی به مخالفت برگزاری با آزمون وکالت نمودند:
«چرا یک فارغ التحصیل رشته حقوق که تخصص لازم را دارد، باید در آزمون وکلا شرکت کند و با سهمیه بندی محدودی که در نظر گرفته شده به سختی انتخاب شود.»

ضمن تکذیب این انتساب متذکر می‌گردد برگزاری آزمون به منظور سنجش توانایی افراد جهت تصدی حرفه خطیر وکالت اجتناب ناپذیر است و نظر رئیس مرکز امور وکلا و کارشناسان قضائیه پذیرش تعداد متعارفی از فارغ التحصیلان رشته حقوق متناسب با عواملی چون تعداد فارغ التحصیلان – تعداد پرونده های محاکم و مراجع قضایی و نیاز حقوقی جامعه و سایر عوامل تأثیرگذار از طریق برگزاری آزمون و انتخاب افراد دارای تواناییهای علمی و رفتاری است.

روابط عمومی مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. باید مشخص شود این موضوع توسط چه کسی منتشر شد صدا و سیما باید در ارتباط با این جعل خبر اطلاع رسانی کافی کند

  2. اندک اندک جمع یاران می رسد….! این هم یک نشانه دیگر از بنا شدن این تفکر بر اساس کذب. البته از تدوین کنندگان این طرح کذایی جز این انتظار نمیره. ((والله خیر الماکرین….))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا