اعلام نتایج فراخوان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ۹۴

اعلام نتایج فراخوان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ۹۴

نحوه و زمان ارائه مدارک پذیرفته شدگان متعاقبا در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با انتشار چند اطلاعیه از اعلام نتایج اولیه فراخوان دفاتر خدمات الکترونیک قضایی خبر داد.

فرخوان تکمیل ظرفیت تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در ۷ استان کشور (ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، قزوین، مرکزی، همدان، یزد) در تاریخ ۳۰ تیر سال جاری منتشر شده بود.

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، ضمن اطلاعیه شماره ۷ اعلام نموده است معترضان به نتایج اولیه اعلام شده از تاریخ ۱۹/۷/۱۳۹۴ به مدت ده روز برای اعلام اعتراض احتمالی خود به نتایج اعلام شده فرصت دارند.

این مرکز همچنین در اطلاعیه شماره ۸ خود به تبیین معیار های چهار گانۀ تحصیلات، سابقه کاری مرتبط،  مهارت اختصاصی و سن  داوطلبان و سهم هر یک در ارزیابی و اولیوت بندی نهایی پرداخته است.

در اطلاعیه شماره ۹ مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، آمده است که زمان و نحوه ارائه مدارک لازم از سوی پذیرفته شدگان اولیه که اسامی آنان اعلام شده است، در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

اطلاعیه های شماره ۶ تا ۹ مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه به این شرح هستند :

اطلاعیه شماره شش 

اعلام نتایج اولیه فراخوان تکمیل ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال ۹۴

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راستای تکمیل ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مراکز استان ها اقدام به اعلام نتایج  ثبت نام نموده است . جهت مشاهده امتیاز مکتسبه با مراجعه به در‌گاه  WWW.adliran.ir و فشردن کلید ” ثبت نام و پیگیری دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ” و در قسمت “پیگیری” با استفاده از شماره  ملی و رمز عبور اقدام نمایید.

لازم به ذکر است در صورتی که رمز عبور خود را فراموش نموده اید با وارد نمودن شماره شناسنامه و شماره تلفن همراهی که در هنگام ثبت نام ورود اطلاعات کرده اید اقدام به روئیت امتیاز نمایید .

به عنوان مثال به جای رمز عبور به شکل زیر اقدام نمایید:

اگر شماره شناسنامه شما ۱۵۴ و شماره همراه شما ۰۹۱۲۴۴۴۴۴۴۴ می‌باشد به شکل زیر از چپ به راست عمل نمایید.

۱۵۴۰۹۱۲۴۴۴۴۴۴۴

اطلاعیه شماره هفت 

زمان و نحوه اعتراض به نتایج اولیه فراخوان تکمیل ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سال ۹۴

پیرو اعلام نتایج اولیه اعطای پروانه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، متقاضیان محترم می توانند از تاریخ ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ به مدت ۱۰ روز اعتراض در این خصوص را با ورود به صفحه شخصی خود در قسمت ثبت نام و پیگیری مجوز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و انتخاب گزینه ” ارسال شکایت ” اعلام نمایند . لازم به ذکر است اعتراض ها صرفا” از این طریق رسیدگی می‌گردد و از مراجعه حضوری جدا” خودداری فرمایید.

اطلاعیه شماره هشت 

نحوه ارزیابی و الویت بندی متقاضیان تاسیس دفاتر الکترونیک قضایی

[نحوه ارزیابی و الویت بندی متقاضیان تاسیس دفاتر الکترونیک] قضایی، نوعی تصمیم ­گیری بر اساس معیارهای چندگانه است. این معیارها هم از نوع کمی و هم از نوع کیفی می­ باشد. با توجه به تعداد قابل توجه درخواست ­ها، از فرآیند تحلیل سلسله مراتبی در تدوین روش ارزیابی بهره ­گیری شده است. با این تفاوت که به علت تعداد فراوان درخواست­ ها، به جای مقایسات زوجی از مقایسات با مبنای استاندارد استفاده شده، و در هر مورد جداول امتیازی استاندارد تدوین گردیده است.

ارزیابی درخواست ­ها در دو بخش کلی انجام شد. ابتدا الزامات و معیارهای کنترلی براساس موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت :

  • کنترل سن
  • کنترل ماده ۸ دستورالعمل مبنی بر ممنوعیت دریافت پروانه دفتر خدمات الکترونیک قضایی
  • کنترل تابعیت و دین
  • کنترل اعتبار دانشگاه محل تحصیل
  • کنترل مجاز بودن رشته تحصیلی

نتیجه بررسی این معیارها منجر به رد درخواست و یا پذیرش آن برای امتیازدهی گردید. لذا تنها درخواست­ هایی امتیازدهی شدند که در مرحله بررسی معیارهای کنترلی پذیرفته گردیدند.

درخواست های پذیرش شده بر اساس ۴ معیار با وزن های مشخص ذیل مورد بررسی قرار گرفتند :

 

        معیار                                 وزن معیار
تحصیلات                                        ۳۰%
سابقه کاری مرتبط                             ۵۰%
مهارت  اختصاصی                             ۱۰%
سن                                              ۱۰%

در مورد سابقه کاری مرتبط ذکردو نکته ضروری به نظر می رسد. اول اینکه سابقه ی کاری مرتبط به دو بخش سابقه حقوقی – قضایی و سابقه ی مدیریتی تقسیم شده است که مجموع آنها امتیاز این قسمت را مشخص می نماید. دوم اینکه صرفاً امتیازهای سابقه ی کاری بالای ۵ سال مورد محاسبه قرار گرفته است.

نتیجه امتیازدهی این معیارها منجر به تعیین یک امتیاز نهایی گردید. با توجه به جلسات برگزار شده در شورای خدمات الکترونیک قضایی و بررسی امکان کسب امتیاز توسط متقاضیان و در نظر گرفتن استانداردهای مورد نیاز برای مدیریت این دفاتر، مقرر گردید افرادی که امتیاز بالای ۸۰ را براساس ارزیابی صورت گرفته کسب کرده اند به عنوان پذیرفته شدگان اولیه معرفی گردند. با توجه به موارد مذکور در این مرحله هیچ گونه آزمونی برگزار نشده و اسامی اعلامی فقط براساس پارامترهای فوق الذکر انتخاب شده اند.

اطلاعیه شماره نه 

نحوه و زمان ارائه مدارک پذیرفته شدگان مرحله ابتدایی

در این مرحله فهرست چند برابر ظرفیت استان اعلام گردیده است. بنابراین منظور از «قبول»، صرفا در مرحله ابتدایی بوده و تایید نهایی منوط به ارائه مدارک، انجام استعلامات مرتبط و مصاحبه می باشد. در اطلاعیه های بعدی زمان و نحوه ارائه مدارک و مصاحبه به اطلاع می رسد.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. اینکه اطلاع رسانی فقط از طریق سایت باعث تضییع حقوق کسانی چون من می شود که با وصف ده سال کار مرتبط درشورای حل اختلاف و تسلط کافی اماسکونت در روستا و عدم دسترسی به اینترنت شخصی می باشم. لذا ضرورت دارد فراخوان از طریق رسانه همگانی صورت گیرد چرا که حق همه است.

  2. به نظر میرسدواگذاری دفاتر الکترونیک به این صورت براساس روابط شکل گیردچرا که بعد از۲سال ارسال مدارک تنها۳۸ و۴۴ امتیاز داده شده تنها با برگزاری ازمون حقوق شرکت کنندگان ازبین نمیرود ؛دفاتر برای بازنشستگان قضایی ونظامی بوده نه برای ماکه نیاز به کارداشته وجوان هستیم باسپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا