امکان مهمانی و حذف درس برای دانشجویان با شرایط ویژه

وزیر علوم تأکید کرد؛

پایگاه خبری اختبار- وزیر علوم گفت: اگر به هر دلیلی امکان حضور دانشجویان در دانشگاه مقدور نیست و یا امکان مهمانی برای آن ها وجود ندارد، نسبت به حذف درس این دانشجویان اقدام شود.

به گزارش اختبار به نقل از مهر، محمد علی زلفی گل در ویژه برنامه استقبال از دانشجویان دانشگاه تهران همزمان با اولین روز از ازسرگیری آموزش حضوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز شاهد حضور دانشجویان عزیزمان در دانشگاه‌ها به ویژه دانشجویان کارشناسی خواهیم بود. باید توجه داشت که در این مدت هیچ موقع دانشگاه‌ها تعطیل نبوده و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که طرح رساله و پایان نامه‌هایشان تصویب شده بود، در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها حضور داشتند اما امروز قرار است شاهد حضور دانشجویان همه مقاطع در دانشگاه باشیم. چرا که دانشجو روح دانشگاه است و چنانچه در دانشگاه حضور نداشته باشند، مثل این است که کالبدی روح نداشته باشد.

وزیر علوم افزود: از جامعه فرهیخته دانشگاهی تقاضا داریم که هماهنگونه که در همه عرصه‌ها برای جامعه الگو هستند، در عرصه سلامت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هم الگو باشند که خدایی نکرده از این بابت آسیبی نبینیم؛ چرا که سلامت دانشجویان و دانشگاهیان برای ما بسیار مهم است و اصل اساسی در سرگیری آموزش حضوری است.

امکان مهمانی و حذف دروس برای دانشجویان با شرایط ویژه

زلفی گل درباره تمهیدات دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که به هر دلیلی امکان حضور در دانشگاه را ندارند، توضیح داد و گفت: امکان دارد دانشجویانی به دلایل موجهی امکان حضورشان در کلاس درس وجود نداشته باشد، در این راستا باید دانشگاه‌ها تمهیدات لازم را برای رعایت حقوق این عزیزان بیاندیشند. اگر امکان دارد در دانشگاه محل سکونتشان مهمان شوند و یا اگر به هر دلیلی امکان حضور دانشجویان در دانشگاه مقدور نیست و یا امکان مهمانی برای آنها وجود ندارد، نسبت به حذف درس این دانشجویان اقدام شود.

وی تصریح کرد: همچنین اگر در مواردی دانشگاه تشخیص داد، این عزیزان می‌توانند از آموزش برون خط استفاده کنند. ما اعضای یک خانواده هستیم و جامعه فرهیخته دانشگاهی باید همدیگر را درک کند و باید شرایطی را ایجاد کنیم که به مرور شاهد حضور همه دانشجویان در دانشگاه‌ها باشیم.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. واقعا عجب تسهیلاتی
  جناب وزیر‌علوم
  به حرف مادانشجوها توجه‌کن
  اگر
  واقعا ما‌و‌سلامتی
  مادانشجوها
  برات مهم هست
  دستوربازگشایی
  دانشگاه ها
  از ترم بعدی رو بده
  با جونمون بازی‌نکن
  حذف درس چه صبغه ایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا