اکثریت اعضای حاضر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، موافق فیلترینگ تلگرام بودند

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه :

اکثریت اعضای حاضر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، موافق فیلترینگ تلگرام بودند

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گفت: در جلسه هفته گذشته این کارگروه اکثریت اعضای حاضر در جلسه موافق فیلترینگ تلگرام بودند.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید به اینکه موضوع فیلترینگ تلگرام همچنان در دستور کار این کارگروه قرار دارد گفت: البته تصمیم‌گیری و رأی‌گیری نهایی به دلیل عدم حد نصاب این کارگروه به جلسات بعدی موکول شده است.

وی تصریح کرد: من به عنوان یکی از اعضای این کارگروه موافق فیلترینگ تلگرام نیستم،‌ اما اینکه بگوییم یک شبکه اجتماعی حدود ۱۵ میلیون مخاطب در کشور داشته باشد اما حاضر به همکاری و تعامل با کشوری که در آن فعال است نشود منطقی و درست نیست و این حق یک کشور است که حریم امنیتی خود را حفظ کند.

وی افزود: روش‌های سلبی به صورت صرف پاسخ نمی‌دهد اما گاهی وقتی حاکمیت در شرایطی قرار می‌گیرد که ناگزیر است و هیچ راهی به جز روش‌های سلبی ندارد و خطر به نحوی است که لازم است این کار انجام شود چاره‌ای نیست ضمن اینکه باید شبکه‌های مناسب درست و قابل استفاده برای مردم کشورمان آنقدر تقویت شوند تا خود مردم سراغ شبکه‌هایی که از خارج مدیریت می‌شود نروند و مردم توجه کنند این شبکه‌ها توانایی سوءاستفاده از همه اسرار و اطلاعات مردم را دارند و اینکه تصور کنیم شبکه‌هایی که از خارج مدیریت می‌شود امنیت بیشتری دارد درست نیست.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: شبکه‌های داخلی به دلایل متعدد از شبکه‌های خارجی امن‌تر و سالم‌ترند و قابل کنترل‌ترند و امکان سوءاستفاده از آنها کمتر است و بیشترین نظارتی که ممکن است بر آنها باشد نظارت مجموعه‌های امنیتی کشور است و آن هم در حد محدود اما شبکه‌های خارجی همه اطلاعات کاربر را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند و قادر هستند اطلاعاتی که از سوی خود کاربر حذف شده را بازیابی کنند.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا