بخشنامه اصلاح میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱

مصوبه ابلاغی ۶۸۱۳/۱۴۰۱/۱۰۰۰ مورخ ۱۴/۰۶/۱۴۰۱ سازمان تأمین اجتماعی

اصلاحیه میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱

معاون محترم….

مدیر کل محترم…

مدیر کل محترم تأمین اجتماعی استان….

احتراماً؛ در اجرای مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی و با ملغی‌الاثر شدن مصوبه شماره ۴۲۳۲۹/ت۵۹۸۲۵هـ مورخ ۱۸/۰۳/۱۴۰۱ هیأت محترم وزیران، وفق مصوبه مورد توافق وزرای محترم عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی پیوست نامه شماره ۱۲۹۶۹۰ مورخ ۰۷/۰۶/۱۴۰۱ در خصوص میزان افزایش مستمری قابل پرداخت از ابتدای سال ۱۴۰۱، بندهای (الف) و (هـ) بخشنامه شماره (۷۹) مستمری‌ها به شماره ۳۷۴۵/۱۴۰۱/۱۰۰۰ مورخ ۲۸/۰۳/۱۴۰۱، به شرح ذیل اصلاح می‌گردد:

الف) میزان افزایش مستمری (موضوع ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی)

از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۰ برقرار شده است، به ترتیب برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری (مبلغ ۲۶.۵۵۴.۹۵۰ ریال) و کمتر از آن، به میزان ۵۷.۴% (پنجاه و هفت و چهار دهم درصد) و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان ۳۸% (سی و هشت درصد) به‌علاوه مبلغ ثابت ۵.۱۵۱.۶۶۰ (پنج میلیون و یکصد و پنجاه و یک هزار و ششصد و شصت) ریال مستمری آنان در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد به نحوی که مجموع دریافتی ایشان (بدون احتساب مبلغ کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد) از مبلغ ۵۵.۸۰۰.۰۰۰ (پنجاه و پنج میلیون و هشتصد هزار) ریال کمتر نباشد. مبلغ مذکور در خصوص مشمولین بندهای (۱-۲) الی (۵-۲) بخشنامه شماره (۷۹) مستمری‌ها مطابق بند (ج) آن و به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه خواهد بود.

هـ) لیست‌های پرداخت و صدور احکام افزایش مستمری

۱- کلیه شعب موظفند پس از اجرای نرم‌افزار مربوطه در سامانه متمرکز مستمری، نسبت به محاسبه لیست تفاوت افزایش مستمری ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد اقدام نمایند.

۲- احکام افزایش مستمری در زمان انتقال پرونده‌های مستمری به سایر شعب می‌بایست پس از حصول اطمینان از صحت آن، از سامانه متمرکز مستمری اخذ و پس از تأیید مسؤولین ذی‌ربط در پرونده الکترونیک مستمری‌بگیر بارگذاری گردد.

۳- به منظور اطلاع مستمری‌بگیران گرامی، احکام افزایش مستمری از طریق سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir در اختیار این عزیزان قرار خواهد گرفت.

مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات با توجه به مفاد این بخشنامه، نظارت بر نصب نرم افزار مربوطه در سامانه متمرکز مستمری و امکان نمایش احکام را برعهده دارد.

مسئول حسن اجرای این بخشنامه مدیران کل، معاونین تعهدات بیمه‌ای و پشتیبانی و توسعه مدیریت، رؤسای ادارات مستمری‌ها، نظارت بر کنترل مصارف و امور کارگزاری‌های رسمی، آمار و فناوری اطلاعات، امور مالی، منابع انسانی و ادارات کل استان‌ها و مسؤولین ذی‌ربط در واحدهای اجرایی خواهند بود.

میرهاشم موسوی- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا