بخشنامه سازمان تامین اجتماعی در خصوص میزان عیدی سال ۱۴۰٢ مستمری بگیران

بخشنامه شماره ۱۲۲۸۹/۱۴۰۲/۱۰۰۰ مورخ ۲۹/۱۱/۱۴۰۲ سازمان تأمین اجتماعی

نظر به تعیین و اعلام میزان عیدی مستمری بگیران وفق مفاد مصوبه شماره ۲۱۱۹۶۷/۶۲۲۹ مورخ ۱۷/۱۱/۱۴۰۲ هیأت محترم وزیران، کلیه واحدهای اجراییسازمان با رعایت نکات مشروحه ذیل، اقدام لازم معمول نمایند:

بخشنامه عیدی سال ۱۴۰۲ مستمری بگیران

۱- مبلغ عیدی پایان سال ۱۴۰۲ برای هر پرونده فعال مستمری اعم از بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و بازماندگان (مجموع سهام)، معادل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان (۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال) تعیین شده است.

۲- در راستای حمایت از خانواده، علاوه بر مبلغ عیدی موضوع مصوبه مذکور، برای هر پرونده فعال مستمری اعم از بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و بازماندگان (مجموع سهام) که بر اساس قوانین و مقررات مربوط مشمول دریافت کمک هزینه عائله مندی یا کمک اولاد می‌باشند، مبلغ ثابت ۷۰۰ هزار تومان (۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال) بابت عائله مندی و مبلغ ثابت ۳۰۰ هزار تومان (۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال) به ازای هر فرزند تحت تکفل با لحاظ مفاد بخشنامه الحاق یک جزء به بند (۷-۴) بخشنامه تلخیص و تجمیع بخشنامه ها، دستورالعمل ها و دستورهای اداری مربوط به مزایای متعلقه به مستمری بگیران به شماره ۱۱۲۱/۱۴۰۲/۱۰۰۰ مورخ ۱۰/۰۲/۱۴۰۲، پرداخت می گردد.

۳- مبالغ فوق مشمول ماده (۸۹) قانون تأمین اجتماعی نمی باشند.

۴- در خصوص پرونده های مستمری برقرار شده جدید و یا پرونده های مستمری که به هر علت در طول سال جاری مجدداً فعال شده اند (مشمولین بخشنامه شماره ۱۱/۲ مستمری ها، دستورالعمل شماره ۲ مکانیزه و…)، مجموع مبالغ حاصله از بندهای (۱) و (۲) این دستور اداری متناسب با ماه های دریافت مستمری در سال جاری بوده و کسری ماه، به صورت یک ماه کامل پرداخت می گردد.

۵- تاریخ برقراری مستمری های بازنشستگی و از کارافتادگی کلی که وفق بندهای (۱) و (۲) ماده (۸۰) قانون تأمین اجتماعی در طول سال جاریبه مستمری بازماندگان تبدیل گردیده اند، عیناً تاریخ برقراری اولیه انان می باشد.

۶- مجموعه مبالغ حاصله از بندهای (۱) و (۲) این دستور اداری در خصوص مشمولین بند (۹۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور، بند (۶۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور و قانون تعیین تکلیف اجتماعی اشخاصی که ده سال و کمتر حق بیمه پرداخت نموده اند، به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه آنان خواهد بود.

مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات با توجه به مفاد این دستور اداری، نظارت بر تهیه نرم افزار مربوطه در سانه متمرکز مستمری را بر عهده دارد.

مسؤول حسن اجرای این دستور اداری مدیران کل، معاونین تعهدات بیمه ای و پشتیبانی و توسعه مدیریت، رؤسای ادارات مستمری ها، نظارت بر کنترل مصارف و امور کارگزاری های رسمی، امور مالی، منابع انسانی و پایش عملکرد، آمار و فناوری اطلاعات استان ها و مسؤولین ذی ربط در واحدهای اجرایی خواهند بود.

میر هاشم موسوی- رییس سازمان تأمین اجتماعی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام و تشکر فراوان از مدیران دلسوز این سایت..من جانباز معسر ۲۰درصد هستم که به علت قطع دست راستم
    از کار افتاده و معسر تشخیص داده شدم امسال۱۴۰۲حقوقم افزایش ۲۰درصدی پیدانکرد سوال کردم گفتند مشکل نرم افزاری است و سایت بنیاد از کار افتاده.الان طبق نوشته شما حداقل پنج میلیون ششصد هزار تومن باید حقوق مستمری میگرفتم ولی ۴میلیون ۱۵۰هزار تومن در ۱۴۰۲ماهانه به من پرداخت نمودند کجا باید شکایت کنیم خدائی دو میلیون پانصد تومن عیدی هم مگر داریم آخه؟ حداقل یکماه حقوق باید عیدی می دادند. ما رزمندگان ۸سال دفاع مقدس کلا فراموش شدیم و به سختی روزگار می‌گذرانیم و امیدمان بعد از لطف خدا مرگی آرام و پیوستن به همرزمان شهیدمان است و شفاعت آنها تنها امیدمان است و داریم ثانیه شماری برای آن روز می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا