تصویب‌نامه در خصوص صورتحساب برق مشترکان خانگی کم‌مصرف

مصوبه شماره۶۲۴۲۴/ت۵۷۹۶۸هـ مورخ ۱۳۹۹/۶/۴ هیات وزیران

وزارت نیرو

وزارت امور اقتصادی و دارایی

سازمان برنامه و بودجه کشور

هیأت وزیران در جلسه ۲/۶/۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده (۱) قانون هدفمند کردن یارانه ­ها ـ مصوب ۱۳۸۸ـ تصویب کرد:

۱ـ وزارت نیرو مجاز است صورتحساب برق مشترکان خانگی کم‌مصرف با الگوی مصرف تعیین­شده در جدول زیر را با تخفیف صددرصد (۱۰۰%) محاسبه نماید. این تخفیف صرفاً شامل سکونتگاه‌های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی و همچنین سکونتگاه‌های عشایری می‌شود. سکونتگاه‌های خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیردایم نظیر باغ ویلاها مشمول این تخفیف نمی­باشند:

۲ـ تعرفه برق مشترکان خانگی که میزان مصرف ماهانه آنها بیش از الگوی کم‌مصرفی جدول موضوع بند(۱) این تصویب­نامه و کمتر از الگوی تعیین­شده در تصویب­نامه شماره ۱۷۶۳۲۷/ت۵۵۸۳۰هـ مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۷ و اصلاح بعدی آن موضوع تصویب­نامه شماره ۲۰۲۰۵/ت۵۶۵۳۹هـ مورخ ۲۴/۲/۱۳۹۸ باشد، بدون تغییر باقی می‌ماند.

۳ـ به مشترکان خانگی پرمصرف (با میزان مصرف بیش از الگوی مذکور در بند (۲) این تصویب­نامه) فرصت داده می‌شود با استفاده از روش‌های زیر نسبت به اصلاح مصرف خود اقدام نمایند:

الف ـ اجرای اقدامات بهینه‌سازی مصرف که به صورت رایگان توسط وزارت نیرو آموزش داده می‌شود.

ب ـ نصب مولد خورشیدی کوچک و تأمین بخشی از برق مورد نیاز خود (خود تأمین).

۴ـ دستورالعمل اجرایی این تصویب­نامه ظرف دو ماه توسط وزارت نیرو تدوین و ابلاغ می­شود. شش ماه پس از ابلاغ دستورالعمل مذکور، به میزان ده درصد (۱۰%) به صورتحساب برق مصارف خانگی مشترکان پرمصرف افزوده می‌شود.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا