تمدید مهلت مراجعه مشمولان غایب

مهلت مراجعه مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور تمدید شد

کسانی که تا شهریور امسال در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کنند می توانند از حداکثر تسهیلات اقساط ۲۴ ماهه استفاده کنند

پایگاه خبری اختبار- جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تمدید مهلت مراجعه مشمولان غایب تا بیستم شهریورماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از وبگاه سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار ابراهیم کریمی در خصوص مشمولان غایب گفت: با تشکیل ستاد فراخوان و تعیین تکلیف مشمولان غایب در سازمان وظیفه عمومی و پایان فرصت ثبت درخواست طرح جریمه مشمولان غایب، این سازمان در راستای احضار و تعیین تکلیف مشمولان غایب اقدام به ارسال حدود یک میلیون و پانصد هزار پیامک برای این افراد نموده که این روند تا چهار روز آینده ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: مشمولان غایب با دریافت پیامک سازمان می بایست ظرف مدت ۱۰ روز وضعیت خدمتی خود را مشخص نمایند و در نهایت مهلت تعیین تکلیف مشمولان غایب تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری تمدید شد.
وی افزود: در مرحله بعدی اخطاریه های ما برای مشمولان غایبی که وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف نکرده اند صادر و به آدرس آنان ارسال می شود.
سردار کریمی تصریح کرد: ۱۵ هزار نفر از افراد دارای کارت های پایان خدمت یا معافیت از خدمت وظیفه عمومی که سوابق آنها به دلیل عدم اقدام آنها برای تعویض کارت های قدیمی خود با کارت هوشمند در سامانه های ما ثبت نشده بود، با دریافت پیامک برای بررسی وضعیت خود مراجعه کردند و علاوه بر آن در سال جاری نیز حدود ۷۳ هزار نفر در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کرده اند و ۵۰۰ نفر نیز از خارج از کشور در این طرح از طریق کنسولگری ها و نمایندگی های ایران در خارج از کشور اقدام کرده اند.
وی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر از مشمولان غایب برای اعزام به سربازی اقدام کرده اند گفت: تعداد درخواست های اعزام به خدمت به شدت افزایش یافته و روز به روز به تعداد درخواست ها افزوده می شود.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: اخطاریه های کتبی نیز از طریق اداره پست یا کلانتری به مشمولان غایب ابلاغ می شود.
وی در خصوص تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب گفت: پیش از این در نظر داشتیم که ارائه تسهیلات اقساطی از طریق دو بانک انصار و قوامین صورت گیرد اما به منظور رفاه حال متقاضیان و تعلق نگرفتن سود بانکی ، این اقدام از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا صورت گرفت .
وی افزود: مشمولان غایب پس از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه و به همراه فیش واریزی به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و با تعیین تعداد اقساط ، برگ های تقسیط را دریافت می کنند.
وی با تاکید بر اینکه پرداخت اقساط در هر بانکی انجام می شود گفت: افراد با دریافت شناسه پرداخت مبلغ جریمه را به صورت ماهیانه به حساب خزانه دولت واریز می نمایند و سپس در سازمان وظیفه عمومی ناجا حسابرسی می شود.
وی خاطر نشان کرد: کسانی که تا شهریور امسال در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت نام کنند حداکثر از تسهیلات اقساط ۲۴ ماهه می توانند استفاده کنند و افرادی که پس از آن اقدام کنند به ازای هر ماه تاخیر، یک ماه از حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده کاسته می شود.
وی یادآور شد: تعیین مدت زمان بازپرداخت جریمه بر عهده متقاضیان است اما حداکثر طی ۲۴ ماه می توانند این جریمه را پرداخت کنند.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا