ثبت نام آزمون سراسری ۱۳۹۳ (کارشناسی)

ثبت نام آزمون سراسری ۹۳ دانشگاه ها
آغاز شد

برای ثبت نام از اینجا وارد شوید

کارت اعتباری ثبت نام در آزمون را از اینجا تهیه کنید

دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون را از اینجا دریافت کنید

ثبت نام از روز شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ تا روز شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ انجام می شود

آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه، پنجم و ششم تیرماه و صبح روز شنبه هفتم تیرماه برگزار خواهد شد

کارت اعتباری شرکت در آزمون برای هر گروه آزمایشی – بین یک تا سه گروه به انتخاب داو طلب – ۱۰۶،۰۰۰ ریال قیمت دارد

داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باید یک کارت اعتباری به قیمت ۵۸،۰۰۰ ریالی دیگر نیز تهیه کنند

از طریق این آزمون برای آن دسته از کد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد که پذیرش در آن ها بر اساس آزمون صورت می گیرد دانشجو پذیرش می شود

آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را طی سال های ۱۳۸۴ لغایت ۱۳۹۲ اخذ کرده اند و یک یا چند درس آنها بصورت نهایی و سراسری برگزار شده، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود به میزان ۲۵ درصد و بصورت تأثیر قطعی لحاظ خواهد شد

حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: داوطلبان شرکت در رقابت های آزمون سراسری سال ۹۳ در دوره های روزانه، نوبت دوم ( شبانه)، نیمه حضوری مجازی و بین المللی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کد رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد، پذیرش در رشته های مذکور بر اساس آزمون صورت می گیرد، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی، غیرانتفاعی و غیردولتی می توانند از امروز، ۱۶ آذرماه تا روز شنبه، ۲۳ آذرماه ۹۲ با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی به داوطلبان آزمون سراسری توصیه کرد قبل از ثبت نام، مطالب دفترچه راهنمای این آزمون را که از روز پنجشنبه، ۱۴ آذرماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار گرفته است را به دقت مطالعه کنند.

مجازین به ثبت نام در کنکور ۹۳

سخنگوی سازمان سنجش درباره داوطلبانی که مجاز به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۳ هستند توضیح داد: بر اساس ضوابط موجود، دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه، دارندگان گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و داوطلبانی که گواهینامه دوره پیش دانشگاهی خود را حداکثر تا ۳۱ شهریور سال ۹۳ اخذ می کنند، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را خواهند داشت.

وی ادامه داد: دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای و آن دسته از دانشجویان مقطع کاردانی که حداکثر تا ۳۱ شهریورماه ۹۳ فارغ التحصیل خواهند شد نیز حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۳ را خواهند داشت.

 

داوطلبان غیرمجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور ۹۳

توکلی درباره داوطلبان غیرمجاز به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۳ نیز گفت: پذیرفته شدگانی که از سال تحصیلی ۶۴-۱۳۶۳ دوبار در دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده باشند حق ثبت نام در آزمون سراسری ۹۳ را نخواهند داشت.

به گفته وی، پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون سراسری سال ۹۲ اعم از رشته های نیمه متمرکز و متمرکز نیز نمی توانند برای شرکت در کنکور ۹۳ ثبت نام کنند.

توکلی درباره برخی ضوابط ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۳ نیز توضیح داد: هر یک از داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه بدون توجه به نوع دیپلم و دارندگان گواهینامه دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه بدون توجه به نوع گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و با توجه به جداول شماره ۲ تا ۶ مندرج در دفترچه راهنمای شماره ۱ می توانند منحصرا متقاضی یکی از رشته های گروه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان های خارجی شوند.

مشاورعالی سازمان سنجش افزود: بر اساس ضوابط به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی اجازه داده شده است در صورت علاقه مندی به شرکت در گروه هنر، با گذاشتن علامت در بند مربوطه، علاقه مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر اجازه داده شده است در صورتیکه علاقه مند به شرکت در گروه زبان خارجی باشند، با گذاشتن علامت در بند مربوطه، علاقه مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان خارجی نیز اعلام کنند.

توکلی با بیان اینکه ثبت نام برای شرکت در کنکور ۹۳ منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است، گفت: داوطلبان ضرورت دارد برای پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۳ ابتدا به سایت سازمان مراجعه و نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند و سپس مراحل بعدی ثبت نام را انجام دهند.

وی هزینه ثبت نام در یک گروه آزمایشی کنکور ۹۳ را ۱۰۶ هزار ریال ذکر کرد و بیان داشت: پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان لازم است پس از ورود به سایت سازمان سنجش با استفاده از کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۰۶ هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام در آزمون و همچنین دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش تاکید کرد:داوطلبانی که متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون دو یا سه گروه آزمایشی باشند، لازم است دو یا سه کارت اعتباری ثبت نام خریداری کنند. وی افزود:داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی نیز باید مبلغ ۵۸ هزار ریال دیگر از طریق سایت سازمان سنجش بپردازند.

توکلی به داوطلبان تاکید کرد قبل از ثبت نام، مطالب دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۳ درباره شرایط عمومی و اختصاصی ضوابط و مقررات، وظیفه عمومی (برای برادران)، مقررات مربوط به ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران را مورد توجه قرار دهند و در صورت واجد شرایط بودن، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت نام کنند.

وی همچنین از داوطلبان خواست قبل از تکمیل فرم تقاضانامه نهایی ثبت نام، ابتدا نسبت به تکمیل فرم پیش نویس تقاضانامه آزمون سراسری سال ۹۳ که در دفترچه راهنما چاپ شده است اقدام کنند و پس از کنترل اطلاعات تکمیل شده و اطمینان از صحت آن، حداکثر تا ساعت ۲۴ روز شنبه، ۲۳ آذرماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه الکترونیکی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش تصریح کرد که پس از تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام، در انتها یک شماره پرونده ۷ رقمی و یک کدپیگیری ۱۶ رقمی به داوطلبان ارائه می شود که به منزله اتمام ثبت نام خواهد بود و در غیراینصورت، فرآیند ثبت نام تکمیل نشده است.

آزمون سراسری سال ۹۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه، پنجم و ششم تیرماه و صبح روز شنبه، هفتم تیرماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

 

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا