جزییات ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در آزمون استخدامی ویژه فرزندان ایثارگران/ احتمال جذب بیش از ۱۶هزار نفر

پایگاه خبری اختبار- سعید اوحدی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شرایط و جزئیات برگزاری آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را تشریح کرد. ثبت‌نام این آزمون از ۲۴ فروردین آغاز شده و تا ۳۱ فروردین نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اختبار و به نقل از ایثار، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارسال درخواست ردیف استخدامی از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور به ۵۱ دستگاه در راستای تحقق بند «ج» ماده ۸۷ برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این هماهنگی‌ها تا به امروز ۴۷ دستگاه سهمیه‌هایی که مجوزشان صادر شده را در اختیار سازمان سنجش قرار داده‌اند.

گفتنی است دفترچه آزمون روز سه‌شنبه هفته گذشته منتشر شده و متقاضیان تا سه‌شنبه همین هفته فرصت دارند فرم‌های مربوطه را تکمیل و بارگذاری کنند.

بیشتر بخوانید:

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی ویژه فرزندان شهدا و جانبازان ۱۴۰۰

به گفته اوحدی، ضروری است داوطلبان قبل از تکمیل دفترچه با ورود به سامانه جامع خدمات رسانی ایثارگران (سامانه سجایا) اطلاعات و آخرین مدرک تحصیلی خود را با آنچه در سامانه سجایا است، تطبیق دهند .

جهت ورود بعه سامانه سجایا اینجا را کلیک کنید

هر داوطلب؛ سه شغل

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه هر داوطلب می‌تواند سه شغل محل را انتخاب کند؛ عنوان کرد: تأکید می‌کنیم عزیزان داوطلب به ترتیب اولویت خود این سه شغل- محل را انتخاب کنند چرا که بعد از قبولی امکان تغییر آنها وجود ندارد.

اوحدی در رابطه با ظرفیت های مدارج تحصیلی اعلام کرد: حدود ۱۸ درصد از کل ظرفیت به عزیزانی که دارای مدرک دیپلم هستند و بیش از ۸۰ درصد از ظرفیت به عزیزان دارای مدرک بالاتر از دیپلم اختصاص داده شده است.

۴۵ درصد ظرفیت به زنان تعلق دارد

وی در خصوص ظرفیت تعلق گرفته به جنسیت‌های مختلف هم عنوان کرد: بر اساس جامعه آماری که داشتیم، تقریباً ۴۵ درصد ظرفیت به خانم‌ها و ۵۵ درصد به آقایان جامعه هدف تعلق گرفته است.

سهمیه های وزارت نفت

معاون رییس جمهور با اشاره به سؤال یکی از داوطلبین مبنی بر اینکه در سهمیه‌های اعلام شده در دفترچه آزمون، هیچ اشاره‌ای به وزارت نفت نشده است تصریح کرد: بر اساس هماهنگی که با وزارت نفت انجام شده، سازمان امور اداری استخدامی کشور با دستور ریاست محترم جمهور بیش از ۵۰۰ سهمیه‌ به وزارت نفت ابلاغ کرده است که امیدواریم در همین هفته و در روزهای آتی شاهد بارگذاری این سهمیه هم باشیم و ۴ دستگاه مرتبط با وزارت نفت نیز اقدامات لازم را انجام داده و در واقع ۵۱ دستگاه در این امر بسیار مهم حضور پیدا کنند.

صدور مجوز برای آموزش و پرورش و شهرداری ها

اوحدی با اعلام اینکه یک مجوز دومی هم اخیراً برای وزارت آموزش و پرورش و سازمان همیاری شهرداری‌ها صادر شد، اضافه کرد: با این دو مجوز و درخواست وزارت جهاد کشاورزی برای تعداد ظرفیت بیشتر، قطعاً ظرفیت این آزمون از ۱۶ هزارتا هم بالاتر خواهد رفت؛ اگرنه همان‌طور که وعده کردیم، برای تحقق بند ج ماده ۸۷ احکام برنامه ششم که بر استخدام همه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تأکید و تصریح دارد، مرحله بعدی آزمون هم بعد از این آزمون پیگیری و برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

قانون الحاق یک تبصره به ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش

 

وی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش تعداد ۴ هزار نفر جدید، سازمان همیاری شهرداری‌ها حدود هزار نفر دیگر و سازمان جنگل‌ها و مراتع وزارت جهاد کشاورزی هم تعدادی دیگر به‌عنوان مرحله دوم جذب اعلام کردند. در کنار این‌ها بیش از ۵۰۰ نفر سهمیه‌ای بوده است که سازمان امور اداری و استخدامی کشور به وزارت نفت اعلام کرده است. این سهمیه‌ها اگر زودتر بارگذاری شود در همین آزمون و اگر به هر علتی امکان بارگذاری آن نباشد، این سهمیه‌ها در آزمون بعدی لحاظ خواهد شد.

احتمال تمدید مهلت ثبت نام

معاون رییس جمهور درباره احتمال تمدید مهلت ثبت نام در این آزمون هم عنوان کرد: تا به این لحظه سازمان سنجش تمدید مهلت ثبت‌نام را اعلام نکرده است. با توجه به اینکه چهار دستگاه مرتبط با وزارت نفت هنوز شغل محل‌های خود را بارگذاری نکرده‌اند و اگر بر اساس وعده‌ای که داده بارگذاری از امروز شروع شود، بر اساس شرایط پیش آمده، احتمال دارد مهلت تکمیل دفترچه‌ها تمدید شود، اگر نه همان‌طور که وعده کردیم بلافاصله بعد از این آزمون، قطعاً آزمون دوم را بر اساس سهمیه‌های مازادی که جدیداً اعلام شده، برگزار می‌کنیم.

برگزاری آزمون های مشابه

ریس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه این مرحله از آزمون با دستور ویژه ریاست محترم جمهور برای نخستین بار برگزار می‌شود و حتماً زمینه بسیار خوبی برای برگزاری مرحله بعدی آزمون خواهد بود؛ افزود: جا دارد از سازمان امور اداری و استخدامی و دستگاه‌هایی مثل سازمان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان همیاری شهرداری‌ها و بهداری‌ها، که بیشترین و بالاترین ظرفیت را در اختیار فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد قرار دادند تشکر و قدردانی کنم.

دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. با سلام بنده همچون دیگر رزمندگان در زمان جنگ داوطلبانه در دوران دفاع مقدس حضور داشته ایم اما نه درصد جانبازی داریم ونه رنج دوره اسارت کشیدیم و فقط چند گواهی حضور از پادگانهایی که در شرایط جنگی هم برخی مدارگ و اطلاعات مارا به زور وذوق برخی نیروهای وظیفه شناس حفظ ونگهداری کرده بودند توانستیم جمع کنیم که البته آن هم با اما اگر و هزار ایراد و چرخه کاغذ بازی اداری پذیرفته می شود .حالا سوال بنده ودوستان رزمنده مثل خودم این است که چرا در این سهمیه بندیها وتسهیلاتی که مقرر می شود برای فرزندان ما چیزی لحاظ نمی گردد تا ما هم بیشتر ازاین شرمنده خانواده خود نباشیم.؟

  2. آزمونهای استخدامی باید عمومی باشه،نه اینکه مخصوص گروه خاص باشه و به نحو اختصاصی یرگزار بشه،این برخلاف قانون خدمات کشوری هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا