حضور وکلای نیکوکار یکی از مشارکت های مهم مردم خیر است

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره):

حضور وکلای نیکوکار یکی از مشارکت های مهم مردم خیر است

در جشن رمضان امسال کمیته امداد، غرفه مشاوره رایگان حقوقی برای مراجعه مردم دایر شده است

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره)  گفت: در جشن رمضان امسال که در مجتمع اداری فرهنگی کمیته امداد واقع در سوهانک در حال برگزاری است، غرفه ای جهت مشاوره رایگان حقوقی ایجاد شده که مردم در صورت داشتن مشکل حقوقی می توانند به این غرفه مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا از کمیته امداد، «منصور قمشه» افزود: معاضدت و مددکاری حقوقی از خانواده های تحت پوشش این نهاد در کنار حمایت های دیگر از جمله معیشتی و فرهنگی، یکی از برنامه های جدی کمیته امداد در نقش حمایت و توانمندسازی خانواده ها است.

وی گفت: حوزه حقوقی کمیته امداد امام(ره) با همکاری قوه قضاییه به مشکلات حقوقی خانواده های تحت حمایت ورود یافته و اکنون ۱۸۷ شورای حل اختلاف را با کمک قوه قضاییه دایرکرده و همچنین ۷۰ تفاهمنامه با دستگاه قضایی و مجامع قضایی به امضا رسیده است.

قمشه یکی از مشارکت های مهم مردم خیر در این نهاد را حضور وکلای نیکوکار دانست و افزود: مجمع وکلای نیکوکار را با حضور آنها تشکیل دادیم و اکنون سه هزار و ۵۰۰ وکیل با کمیته امداد تحت عنوان وکلای نیکوکار همکاری می کنند که طرح وکیل خانواده با همکاری وکلای نیکوکار برنامه ریزی و اجرا شده است.

وی ادامه داد: در تمامی دفاتر کمیته امداد امام (ره)  دفاتر مشاوره و معاضدت حقوقی دائر شده تا بتوانیم تسهیلات ویژه ای برای خانواده ها در جهت احقاق حقوق و برطرف کردن مشکلات حقوقی آنها فراهم کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از کارهای انجام شده را مشاوره های حقوقی برای خانواده های امدادگر عنوان کرد و افزود: با همکاری وکلای نیکوکار، کلاس هایی در سطح کشور جهت آگاهی بخشی از مشکلات حقوقی خانواده های تحت حمایت برگزار کرده ایم و تفاهمنامه ای با سازمان زندان ها داریم که به خانواده زندانیان و زندانیانی که مشکل دیه دارند، رسیدگی شود.

قمشه، طرح «مفتاح الجنه» را از دیگر طرح های کمیته امداد امام (ره) در ماه رمضان بمنظور دیدار مسوولان عالی رتبه کشور و استانی و خیران در کنار ایتام و خانواده های امدادی عنوان کرد.

وی ضمن تشکر از حامیان طرح اکرام گفت: این حرکت در سال ۷۶ در کانون مفتح آغاز شد که در آن مرحله دو هزار ثبت نام داشتیم و امروز نیز ۳۰۰ هزار یتیم بیش از ۷۰۰ هزار حامی دارند.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا