دستمزد «مرخصی زایمان» به شکل ماهیانه پرداخت می‌شود

پایگاه خبری اختبار- به منظور بهینه‌سازی فرایندها با رویکرد کاهش مراجعات، افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و تسریع و تسهیل در ارائه خدمات غیرحضوری، در بخشنامه‌ای از سوی معاونت بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، پرداخت ماهیانه غرامت دستمزد ایام بارداری( مرخصی زایمان) به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.

به گزارش اختبار به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در بخشنامه صادر شده از سوی مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد واحدهای اجرایی این سازمان پس از ارایه درخواست و ارسال مدارک دریافت کمک بارداری (مرخصی زایمان) از سوی بیمه شده و به محض ارسال لیست حق بیمه مربوطه با رعایت ضوابط مقرر در بند ۹ ماده ۲ و ماده۶۷ قانون تامین اجتماعی نسبت به صدور سند پرداخت مرخصی زایمان به صورت ماهانه اقدام و این فرایند را تا پایان مدت مرخصی زایمان ادامه داده و از موکول کردن پرداخت تعهد مذکور به اتمام دوره مرخصی زایمان خودداری کنند.

پیش‌تر نیز مرتضی موتورچی، سرپرست جدید روابط‌ عمومی وزارت کار، در توییتی از تصویب این بخشنامه خبر داده بود.

 

 

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. واقعاً اقدامات یک جانبه سازمان بیمه تامین اجتماعی، با روح و روان آدمها بازی میکنه. اون از پرداخت غرامت ایام بیکاری، این هم از غرامت ایام بارداری. جالب اینجاست که زن بعد از وضع حمل، باید هر ماه یک مرتبه به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنه و نسبت به ثبت حضور و غیاب خودش اقدام کنه. در غیر اینصورت بیمه پول به حساب زن واریز نمیکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا