راهنمای انتخاب شهر آزمون وکالت ۹۹ کانون وکلای مرکز به همراه ظرفیت هر شهر

پایگاه خبری اختبار- کانون وکلای دادگستری مرکز اطلاعیه راهنمای انتخاب شهر مربوط به پذیرفته شدگان آزمون وکالت سال ۱۳۹۹ را منتشر کرد.

در این اطلاعیه، نحوه انتخاب شهر برای قبول‌شدگان هر دو سهمیه آزاد و ایثارگر و نیز ظرفیت شهرهای این کانون اعلام شده است. قبول‌شدگان تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ برای تکمیل فرم انتخاب شهر فرصت دارند.

راهنمای انتخاب شهر (از طریق اینترنت) مربوط به پذیرفته شدگان آزمون سال ١٣٩٩

راهنمای انتخاب شهر از طریق اینترنت

  • لطفاً توجه فرمایید با بررسی دقیق ظرفیت پذیرش شهرها و لحاظ رتبه اکتسابی، شهرهای مورد نظر به ترتیب اولویت پیشنهاد نمائید.
  • پیشنهاد شهرها به ترتیب اولویت هیچ گونه محدودیتی ندارد لذا دقت شود که تعداد اولویت های بیشتری به ترتیب پیشنهاد بدهید چون اگر اولویت های کمتری پیشنهاد بدهید ممکن است شهر انتخابی به شما نرسد.
  • نکته پس از تائید فرم انتخاب شهر، امکان ویرایش آن وجود ندارد لطفاً در پیشنهاد شهرها به ترتیب اولویت و تعداد پیشنهادی آن دقت شود.
  • بدیهی است در صورت عدم اقدام، در مهلت مقرر به منزله انصراف تلقی شده و اعتراض بعدی مسموع نخواهد بود.

توضیحات ضروری:

١- داوطلبان محترم با بررسی دقیق و لحاظ رتبه آزمون و ظرفیت پذیرش شهرها، محلهای مورد نظر را به ترتیب اولویت، پیشنهاد نمایند.

٢- درصفحه ی مربوط به اولویت های پیشنهادی، انتخاب حداقل یک شهر الزامی است و برای انتخاب همه ی شهرهای حوزه کانون مرکز (به ترتیب اولویت انتخاب داوطلب) محدودیتی وجود ندارد.

٣- مهلت تکمیل فرم انتخاب شهر:

تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/٨/۲۶

۴- انتخاب شهر محل اشتغال (محل کارآموزی نیز محل اشتغال خواهد بود) از بین شهرهای پیشنهادی توسط داوطلب، با لحاظ رتبه داوطلب، اولویت پیشنهادی و ظرفیت پذیرش شهرها، از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز تعیین خواهد شد.

تبصره: انتقال وکلاء و کارآموزانی که پدر یا مادر یا فرزند آنان وکیل دادگستری عضو کانون مرکز باشد، به محل اشتغال یکدیگر همزمان با انتخاب شهر امکان پذیر است. لذا ضرورت دارد این دسته از قبول شده ها ضمن اعلام مراتب در روند تکمیل فرم انتخاب شهر پس از انتخاب به ترتیب اولویت در مرحله آخر شماره پروانه وکالت اقربای درجه یک خود را درج نمایند. کپی پروانه را جهت درج در پرونده و اعمال محل اشتغال به تبع وکیل دادگستری با ذکر جزییات دقیق رتبه و مشخصات به کانون ارسال کنید.

همچنین تغییر محل کارآموزی یا اشتغال یکی از زوجین در نکاح دائم که هر دوی آنان وکیل یا کارآموز یا یکی از آنان وکیل و دیگری کارآموز باشد، حسب تقاضای هر دو به محل اشتغال دائم یکی از آنان بعد از صدور پروانه کارآموزی مجاز است. این دسته از قبول شده ها بعد از صدور پروانه کارآموزی درخواست خود را مطرح وپیگری نمایند و انتخاب ومعرفی شهردر این مرحله براساس رتبه اکتسابی انجام می شود.

۵- پس از تعیین محل اشتغال به ترتیب بالا، تغییر محل امکان پذیر نیست. بررسی تقاضای انتقال محل کارآموزی طبق آئین نامه نقل و انتقال وکلا و کارآموزان با لحاظ اصلاحیه مهر ١٣٩۴ و پس از صدور پروانه کارآموزی خواهد بود.

۶-   داوطلبانی که برای اشتغال در شهرهای استان تهران پذیرش می شوند، در صورتی که بیش از چهل سال سن داشته باشند، بهنگام صدور پروانه کارآموزی، یکی از شهرهای تابعه کانون مرکز خارج از استان تهران را برای کارآموزی انتخاب و معرفی خواهند کرد. بدیهی است محل اشتغال به وکالت که بر اساس رتبه، تعیین شده (پس از طی دوره کارآموزی حتی اگر تهران یا یکی دیگر از شهرهای تابعه استان تهران باشد) محفوظ خواهد بود.

٧-   در صورتی که داوطلب، واجد شرایط قانونی نباشد، پیشنهاد شهرهای مورد نظر و انتخاب آن، برای داوطلب حقی ایجاد نمی کند و در هر مرحله از بررسی که فقدان یکی از شرایط قانونی احراز شود تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد.

٨- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه ایثارگری پذیرش علمی شده اند، چنانچه واجد شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری نباشد، انتخاب شهر وسایر اقدامات بعمل آمده، حقی برای آنها ایجاد نمی کند.

٩-  نتیجه نهایی انتخاب شهر محل اشتغال، متعاقباً در سایت کانون منتشر می شود لذا از مراجعه و تماس تلفنی خودداری نموده و مراتب را از طریق سایت پیگیری کنید.

جهت مشاهده ظرفیت شهرها سهمیه عادی اینجا را کلیک کنید

جهت مشاهده ظرفیت شهرها سهمیه ایثارگری اینجا را کلیک کنید

جهت ورود به برنامه انتخاب شهر اینجا کلیک کنید

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا