صورتجلسه شورای اجرایی اسکودا – ۲ بهمن ۱۳۹۳

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران – اسکودا

۲ بهمن ۱۳۹۳

باسمه تعالی
صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران مورخ ۲/۱۱/۹۳

در تاریخ ۲/۱۱/۱۳۹۳ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران – اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

۱- وضعیت بررسی لایحه وکالت در مرکز پژوهشهای مجلس و استماع توضیحات نمایندگان محترم اتحادیه و کانون مرکز در این مورد

گزارش آقایان ثابت قدم و دکتر مالکی استماع شد . سرکار خانم دکتر داوودی قبول زحمت فرمودند که طرح تشکیل کارگروه هایی را برای بررسی در تدوین ضوابطی که باید در زمینه های مختلف در قانون وکالت مورد توجه قرار گیرد تهیه و به اتحادیه تسلیم فرمایند من جمله مسائل دادگاهها و دادسراهای انتظامی ، بیمه و صندوق حمایت ، الزامی شدن وکالت ، استفاده از فضای مجازی در مسائل وکالتی ،آموزشهای حین کار ، بیمه حق الوکاله و مسئولیت حرفه ای بدون محدودیت . به منظور ایجاد هماهنگی در این مورد اتاق فکری مرکب از سرکار خانم دکتر داوودی ، جناب آقای دکتر شهبازی نیا، جناب آقای دکتر عباس کریمی، جناب آقای ثابت قدم در معیت رئیس اسکودا تشکیل شد . سرکار خانم سهیلا رجب پور مسئول هماهنگی و اطلاع رسانی در اتاق فکر خواهند بود .

۲- گزارش وضعیت همایش حقوق شهروندی و حق دفاع (۷ بهمن ۱۳۹۳ هتل فردوسی)

گزارش اجمالی اقدامات انجام شده در مورد همایش حقوق شهروندی و حق دفاع به استحضار حضار محترم رسید .

۳- موضوع طرح اصلاحیه قانون آیین دادرسی کیفری

در این خصوص اطلاعاتی به حضار محترم داده شد. ضمناً با توجه به اینکه کانون محترم کردستان در ۱۴ اسفند ماه ۹۳ در مورد قانون آیین دادرسی کیفری همایشی برگزار خواهد کرد تصویب شد اتحادیه در این خصوص هماهنگی و همراهی لازم را بعمل آورد .

۴- پیشنهاد یکی از خبرگزاری ها در مورد تاسیس قسمت پاسخگویی به سوالات حقوقی شهروندان از طریق وکلای عضو کانونهای وکلا مطرح و بررسی واتخاذ تصمیم به وصول طرح تفصیلی مربوط به این مورد موکول شد .

۵- نشست مطبوعاتی و رسانه ای روز یکشنبه ۵/۱۱/۹۳

برگزاری نشست رسانه ای در ساعت ۱۰:۴۵ روز یکشنبه مورخ ۵/۱۱/۹۳ به آگاهی حضار محترم رسید و تقاضا شد روسای محترم کانونها و یا اعضای محترم شورای اجرایی در این جلسه حضور یابند موضوع اصلی بحث همایش روز ۷/۱۱/۹۳ درباره حقوق شهروندی و حق دفاع خواهد بود.

جلسه در ساعت ۱۴:۳۰ با امضای هیات رئیسه به پایان رسید .

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا