طرح دو فوریتی استفساریه مواد (۳) و (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

طرح استفساریه مواد (۳) و (۴) و (۵) قانون

تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/١٢/٢۴

مقدمه توجیهی:

در سال گذشته قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به منظور رفع موانع کسب و کار و تسهیل صدور مجوز در حوزه خدمات حقوقی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. لکن در زمان اجرای این قانون اختلاف نظر در خصوص برخی از عبارت های آن ایجاد شده است. علیرغم اینکه کمیسیون های جهش تولید، اصل ۹۰ قانون اساسی و قضایی و حقوقی مجلس، جلساتی را با دستگاه های اجرایی متولی این قانون برگزار نمودند و نقطه نظرات نمایندگان بیان و تاکید شد که با توجه به مشروح مذاکرات کمیسیون تصویب کننده قانون و همچنین مشروح مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دستگاه های صدور مجوز کارآموزی وکالت و دفاتر اسناد رسمی و کارشناسان رسمی دادگستری موظفند امتیاز نمره تراز داوطلبان را مد نظر قرار دهند؛ با این حال اشکالات اجرایی کماکان باقی است. فلذا به منظور تاکید بر نظر قبلی مجلس در هنگام تصویب قانون و تصریح عبارت در قانون، متن استفساریه به شرح ذیل جهت سیر مر احل تصویب تقدیم می گردد.

متن استفساریه:

آیا منظور از عبارت امتیاز میانگین نمرات در مواد ( ۳ ) ( ۴ ) و ( ۵ ) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۲۴ / ۱۲ / ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی امتیاز میانگین وزنی نمرات تراز شده می باشد که طبق استانداردهای آزمون های سراسری و بر اساس روال معمول سازمان سنجش محاسبه می شود؟

پاسخ: بله

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

  1. چهل ساله از انقلاب میگذره و هنوز تخصص گرایی در این مملکت محجور مانده‌، نمایندگانی که به اسم انقلابی گری و بهبود وضعیت کار، افراد فاقد تخصص و صلاحیت علمی رو تبدیل به وکیل می‌کنند آیا‌ پاسخگوی مفاسد آن هم هستند ؟
    انحصار بد و نامطلوب، اما آیا معیار و صلاحیت علمی تا اینقدر باید تضعیف شود تا هر داوطلبی قبول شده محسوب شود؟!
    کمیسیون جهش تولید قانون مربوط به مباحث *حقوقی قضائی *که خود کمیسیون مشخص داره تصویب میکنه !
    ای کاش دشمنان ایران هم همچنین نخبگانی داشتن

  2. انقدر سر و صدا شد تا همه مردم فهمیدن ماجرای این قانون چیه!! چرا خودتون از این خفت دفاع میکنید؟ کم بود میگفتن وکیل چینی؟ حالا هیچی نشده تو دادگاه و بین وکلا و مردم اصطلاح وکیل تسهیلی داره باب میشه! از امروز که وکیل چهار صفری هم اضافه شده!! نزارید این حرفه مقدس اینقدر تخریب بشه!!!

  3. تاریخ نشون داده طرحهایی که مجلس بدون درنظرگرفتن شرایط ذینفعان ومشورت بااونهاتصویب کرده شکست خوردن…نمونش همین آزمون اخیر…مطمئن باشیدانقدراههاودورزدنها وجودداره که هیچ تغییری درشرایط این نهادها بوجودنیاد…ازین پس منتظراینهم باشیدکه متولیان برگزاری آزمون نخبه های خودشون روسرجلسه آزمون خواهندفرستادبرای بالابردن معدل…وبعدازچندسال هم آیین نامه جدیدی خواهندنوشت که کلا شرایط وکیفیت آزمون رو تغییرخواهدداد…نمونش آیین نامه استقلال اخیررییسی که معدل رو ۱۲ اعلام کرده بود….پس خوشبین نباشید….هرچند وکادت زمانی ارزش داره که شان وجایگاهش حفظ بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا