موافقت نمایندگان مجلس با دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف

براساس این لایحه ساختار اداری و مدیریت، حدود صلاحیت ها و سایر مقررات شوراهای حل اختلاف تعیین و اصلاح خواهد شد

پایگاه خبری اختبار- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت لایحه اصلاح قوانین شوراهای حل اختلاف برای رسیدگی به امور قضایی موافقت کردند.

به گزارش اختبار به نقل از ایسنا، در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، بررسی لایحه دوفوریتی شورای حل اختلاف، با توجه به درخواست دولت و قوه ی قضاییه، در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

احمد امیر آبادی فراهانی، عضو هیات رییسه مجلس و نماینده ی مردم قم بیان کرد: قوای مجریه و قضائیه و با توجه به اینکه زمان این قانون در حال پایان است، از مجلس درخواست کرده هر چه سریعتر این لایحه مورد رسیدگی قرار گیرد.

در ادامه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۷۹ رأی موافق، ۳۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در جلسه با دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف موافقت کردند.

در پایان احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از نمایندگان خواست ظرف ۲۰ ساعت پیشنهادات خود را در مورد این لایحه به کمیسیون قضایی ارائه کنند.

متن لایحه ی شوراهای حل اختلاف را در اینجا بخوانید

در صورت تصویب نهایی و تبدیل این لایحه به قانون، روند رسیدگی به دعاوی مطرح شده در شوراهای حل اختلاف از شکل قضایی به شکل صلح و سازش تغییر یافته و در مسیر اصلاح برخی از مشکلات شوراهای حل اختلاف نظیر کمبود قضات حرکت می کند.

همچنین براساس این لایحه ساختار اداری و مدیریت، حدود صلاحیت ها و سایر مقررات شوراهای حل اختلاف تعیین و اصلاح خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. چرا پایگاه خبری اختبار هم به راحتی از مسأله جذب کارکنان شورا عبور کرده و انگار نه انگار که کارکنان شورای حل اختلاف ده ساله دارن مجانی کار میکنن تا استخدام بشن؟ آیا رواست که کسانی که عمر و جوانیشون رو برای شورای حل اختلاف گذاشتن به راحتی آب خوردن کنار گذاشته شن؟ از مدیر محترم این سایت تقاضا داریم این مسأله را پوشش دهند. سپاس

  2. بسیار کار شایسته ای کردند،تخلفات توسط بعضی شعبه ها براحتی انجام میگیرد.سواد حقوقی پائین هم مزیت بر علت است،ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا