وکلای دادگستری، هدف حملات تروریست ها

تظاهرات و اعتصاب گسترده وکلا در پاکستان

وکلای دادگستری، هدف حملات تروریست ها در پاکستان

پایگاه خبری اختبار- وکلای دادگستری پاکستان، سوگوار و خشمگین در عزای همکاران خود، برای اعتراض‌ به ناامنی‌ها و انفجار تروریستی بیمارستانی در کویته، به خیابان‌ها آمدند و دادگاه‌های سراسری را برای سه روز تعطیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از اکسپرس نیوز، انفجار تروریستی صبح دیروز در بیمارستان دولتی «سیویل» در مرکز ایالت بلوچستان پاکستان، به مرگ ۷۲ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن دیگر منتهی شد. حداقل نیمی از قربانیان این حادثه، وکلایی بودند که در اعتراض به کشته شدن رییس کانون وکلای بلوچستان، در این بیمارستان گرد آمده بودند.

رییس کانون وکلای بلوچستان، «بلال انور کاسی»، صبح دیروز در حمله جداگانه ای به دست دو فرد مسلح موتورسوار، با شلیک چند گلوله ترور شده بود.

انفجار، در ورودی بخش اورژانس بیمارستان رخ داد و به قدری مهیب بود که صدای آن تا ۵ کیلومتری محل حادثه، شنیده شد.

دولت پاکستان سه روز عزای عمومی اعلام کرده و پرچم پاکستان در تمامی نهادهای دولتی و نیمه دولتی به حالت نیمه افراشته در آمده است. «کانون وکلای پاکستان» نیز در اعتراض به حادثه انفجار بیمارستان کویته، با انتشار بیانیه‌ای از اعتصاب سراسری ۳ روزه و تعطیلی دادگاه‌ها در کل پاکستان خبر داد. این شورا همچنین ۷ روز عزای عمومی اعلام کرد.

کانون وکلای پاکستان همچنین دولت اسلام آباد را به ناتوانی در مقابله با حملات طالبان و برقراری صلح  و ثبات این کشور متهم و اعلام کرد دولت باید برای تامین امنیت تلاش کند.

در همین حال، «کانون وکلای دیوانعالی» نیز در بیانیه‌ای ۳ روز اعتصاب و ۷ روز عزای عمومی اعلام کرد. این اولین بار است که «کانون وکلای دیوانعالی» پاکستان خواهان اعتصاب وکلا شده است.

گروه تروریستی «جماعت الاحرار»، گروهی انشعابی از طالبان پاکستان، مسئولیت انفجار کویته را برعهده گرفته و ادعا کرده است که حملات مشابهی در آینده صورت خواهد داد.  دولت واشنگتن چند روز پیش نام این گروه را در فهرست گروههای تروریستی قرار داده بود. 

گروه داعش نیز با انتشار بیانیه ای در وبسایت خود، یکی از اعضای خود را عامل این حمله اعلام کرد.

بلوچستان، استانی فقیر هم مرز ایران و افغانستان و دارای منابع عظیم نفت و گاز است.

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا