وعده پایان پروژه کارت ملی هوشمند ظرف ۱۰ ماه

10 میلیون ایرانی متقاضی دریافت کارت ملی هوشمند بلاتکلیف هستند

پایگاه خبری اختبار سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در واکنش به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کارت ملی هوشمند وعده داد پروژه هوشمندسازی کارت های ملی ظرف ۱۰ ماه آتی به پایان برسد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در واکنش به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کارت ملی هوشمند گفت: اخیرا یکی از مراجع تحقیقاتی و پژوهشی اعلام کرده است که پروژه کارت ملی هوشمند شکست خورده است اما اینطور نیست ؛ در حال حاضر ۱۰ دستگاه در حال بهره‌برداری از کارت ملی هوشمند هستند.

طبق آمار سازمان ثبت احوال، ۶۲‌ میلیون ‌و ۵۰۰ هزار نفر واجد دریافت کارت ملی هوشمند از ابتدای این پروژه بودند که از این میان ۵۸ میلیون نفر برای گرفتن کارت ملی اقدام کرده‌اند اما ۴۸ میلیون نفر توانسته‌اند کارت ملی خود را بگیرند و ۱۰ میلیون نفر همچنان بلاتکلیف هستند.

با پیگیری‌های مکرر سازمان ثبت احوال و رئیس‌جمهور هفته گذشته دستور صریحی در خصوص کارت ملی‌های هوشمند به سازمان برنامه و بودجه داده شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفته که تا ششم خرداد جاری ۴۶‌ میلیون‌ و ۴۱۹‌ هزار و ۲۰۷ قطعه کارت هوشمند ملی برای ایرانیان واجد شرایط (افراد بالای ۱۵ سال تمام) صادر شده است. به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال، از اسفند سال ۹۶ با مشکل تأمین بدنه کارت مواجه شده‌ایم و از آغاز سال ۹۷ با شرکت‌های متولی که چاپخانه دولتی متولی تأمین و تولید آن است، وارد مذاکره شدیم.

چاپخانه دولتی قول داده است که ماهانه یک میلیون بدنه کارت ملی هوشمند تولید کند. در این صورت این پروژه ظرف مدت ۱۰ ماه به اتمام خواهد رسید./باشگاه خبرنگاران جوان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا