آگهی ثبت‌نام آزمون مشاوران حقوقی ۱۳۹۶

آگهی ثبت‌نام آزمون مشاوره حقوقی و وکالت دادگستری سال ۱۳۹۶

برای دانلود آگهی ثبت‌نام آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه در قالب یک فایل پی دی اف اینجا کلیک کنید

برای اطلاع از ظرفیت پذیرش حوزه‌های قضائی در آزمون مرکز مشاوران سال ۹۶ اینجا کلیک کنید

مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه‌قضاییه، به منظور جذب و تأمین وکلای مورد نیاز در نقاط مختلف کشور،‌ شرایط و ضوابط ثبت‌نام و شرکت در آزمون متقاضیان وکالت سال ۱۳۹۶ را به شرح ذیل اعلام می‌نماید و به متقاضیان محترم اکیداً توصیه می‌گردد قبل از هرگونه اقدام به ثبت‌نام برای آزمون، کلیه مطالب این اطلاعیه را با دقت مطالعه و در صورتی‌که واجد همه شرایط می‌باشند، با قبول مفاد این اطلاعیه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به آزمون مرکز مشاوران قوه قضائیه اینجا کلیک کنید

الف) شرایط متقاضیان آزمون وکالت:

۱. تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
۲. داشتن حداقل ۲۴ سال تمام شمسی و حداکثر ۶۵ سال تمام شمسی در زمان ثبت‌نام آزمون
۳. داشتن حداقل دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) در شاخه های رشته حقوق، فقه و مبانی حقوق، تحصیلات حوزوی حداقل سطح دو در زمان ثبت نام آزمون (مدارک معادل پذیرفته نمی شود)
۴. داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان در زمان ثبت‌نام آزمون
۵. عدم سوء پیشینه مؤثر کیفری و عدم محومیت از حقوق اجتماعی
۶.عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تأیید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق.
۷. نداشتن سوء شهرت
۸. داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی
۹. عدم محکومیت به انفصال دائم از خدمات قضایی یا خدمات دولتی یا وکالت دادگستری و یا سلب صلاحیت
۱۰. عدم اشتغال (اعم از رسمی، قراردادی، پیمانی) در وازارتخانه‌ها مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، شهرداری‌ها و مؤسسات مأمور به خدمات عمومی و عدم اشتغال به شغل مدیر دفتری یا دفتریاری در زمان صدور پروانه
۱۱. پذیرش صرفاً از میان داوطلبان بومی هر حوزه قضایی انجام می‌شود.

تبصره. داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می‌شود که دارای شرایط ذیل باشند:

الف) افرادی که مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در حوزه قضایی مورد تقاضا گذرانده باشند. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم)

ب) افرادی که در پنج سال اخیر در حوزه قضایی مورد تقاضا سکونت داشته باشند. (با ارائه مدارک سکونت)

ت) در اولویت بعدی در صورتی‌که ظرفیت حوزه قضایی توسط مشمولین بند الف و ب تکمیل نشود از افرادی که در پنج سال اخیر در استان حوزه قضایی مورد تقاضا سکونت داشته باشند، پذیرش انجام خواهد شد. ( با ارائه مدارک سکونت)

ب) نحوه ثبت‌نام:

۱. متقاضیان آزمون وکالت می‌بایستی از تاریخ ۱۳۹۶/۶/۱۲ تا پایان وقت اداری مورخ ۱۳۹۶/۶/۲۵ به وبسایت http://azmoon.23055.ir مراجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

۲. هزینه شرکت در آزمون ۸۰۰۰۰۰ ریال (۸۰ هزار تومان) می‌باشد که لازم است در هنگام ثبت‌نام با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایند.

۳. متقاضیان لازم است یک قعه عکس ۳×۴ با زمینه روشن را اسکن و با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایت در هنگام ثبت‌نام بارگذاری نمایند.

ج) زمان آزمون و نحوه اخذ کارت ورود به جلسه:

تاریخ توزیع کارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت‌نام اعلام می‌گردد.

هــ) نحوه انتخاب و آموزش:

۱.مواد امتحانی برای داوطلبان وکالت عبارتند از: متون فقه در حد تحریرالوسیله، آیین دادرسی کیفری و مدنی، حقوق مدنی، امور حسبی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی و حقوق ثبت اسناد و املاک.

۲.از پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی که مدارک و شرایط آنان در ثبت‌نام حضوری تأیید شود، مصاحبه شفاهی به‌عمل خواهد آمد. این دسته داوطلبان موظفند در تاریخ‌های اعلام‌شده در وبسایت مرکز در مصاحبه شفاهی شرکت نمایند. تاریخ‌های تعیین‌شه به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و از کسانی که در تاریخ مقرر در مصاحبه علمی شرکت ننمایند، مصاحبه دیگری به عمل نخواهد آمد و قبولی آزمون آنان کان لم یکن خواهد بود.

۳.پذیرفته‌شدگان مصاحبه علمی پس ار تأیید صلاحیت‌های عمومی به کارآموزی معرفی می‌شوند. این افراد موظفند کارآموزی را در زمان تعیین‌شده شروع و به پایان برسانند. در صورت تأخیر غیرموجه بیش از یک‌سال در مجموع مراکز کارآموزی، اختبار و تحلیف قبولی آنان کان لم یکن خواهد د. مرجع تشخیص موجه بودن غیبت این مرکز می‌باشد.

۴.از پذیرش متقاضیان در حوزه‌های قضایی مورد نیاز بر اساس جدول پیوست خواهد بود.

ی) تذکرات مهم:

۱.  وجه پرداختی بابت ثبت‌نام به‌هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

۲.  ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد (۱۰٪)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵٪) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان، و فرزندان رزمندگان دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه) از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخوردار خواهند بود.

۳.  مشمولین بند ۲ ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثار را از مراجع ذی‌صلاح حسب مورد (بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ نمایند. همچنین در زمان ثبت‌نام آزمون در محل مربوطه ایثارگری خود را درج نمایند. در غیر این‌صورت این مرکز هیچ‌گونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان نخواهد داشت.

۴.  وفق مصوبه هیئت اجرایی،‌افرادی که فاقد لیسانس رشته حقوق می‌باشند اما مدرک کارشناسی ارشد رشته‌های  حقوق را دریافت نموده‌اند و همچنین دانشجویان ترم آخر حقوق نمی‌توانند در آزمون شرکت نمایند و تنها افرادی مجاز  به شرکت در آزمون هستند که دارای مدرک کارشناسی شاخه‌های حقوق باشند. همچنین افرادی که داری مدرک کارشناسی ناپیوسته حقوق هستند فقط در صورتی مجاز به شرکت در آزمون خواهند بود که دارای مدرک کاردانی شاخه‌های حقوق باشند.

۵.  مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان هیچ‌گونه تعهدی در تأمین امکانات رفاهی نظیر خوابگاه و غیره در کلیه مراحل آزمون تا صدور پروانه برای داوطلبان نخواهد داشت.

۶.  تغییر حوزه قضایی داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت‌نام به‌هیچ وجه مقدور نمی‌باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه قضایی با توجه به شرایط و امکانات خود دقت لازم را معمول نمایند.

۷. چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان ثابت گردد از فهرست داوطلبان یا پذیرفته‌شدگان حذف و در صورت صدور پروانه نیز پروانه آنان باطل خواهد شد.

۸.  وکلای متقاضی تغییر حوزه قضایی، در صورتی‌که امتیاز لازم برای حوزه قضایی مورد تقاضا را کسب نمایند، فارغ از سهمیه تخصیصی آن حوزه پذیرش خواهند شد.

۹.  متولدین ۳۱/۶/۱۳۳۱ تا ۳۱/۶/۱۳۷۲ مجاز به ثبت‌نام در آزمون می‌باشند.

۱۰.  متقاضیانی که تاریخ  فراغت از تحصیل آن‌ها تا ۱۳۹۶/۶/۳۱ باشد مجاز به ثبت‌نام در آزمون می‌باشند.

۱۱.  آقایانی که تاریخ کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم آن‌ها تا ۱۳۹۶/۸/۲۵ باشد مجاز به ثبت‌نام رد آزمون می‌باشند.

۱۲. کلیه اطلاع‌رسانی‌ها اعم از اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان و مکان آزمون، اعلام نتیجه آزمون، زمان ثبت‌نام حضوری قبول‌شدگان آزمون کتبی، زمان مصاحبه شفاهی و سایر مراحل از طریق همین وبسایت . یا وبسایت مرکز به آدرس http://www.Judiciarybar خواهد بود و متقاضیان موظف به پیگیری از این طریق می‌باشند و درصورت عدم اطلاع از هریک از مراحل مسئولیت آن متوجه متقضی است و هیچ‌گونه حقی برای تکرار هیچ‌یک از مراحل فوق برای وی نخواهد بود و این مرکز هیچ‌گونه تعهدی برای تکرار آن مراحل نخواهد داشت.

آزمون مشاوران حقوقی
آزمون مشاوران حقوقی

[comment comment_file =”/comments.php”]

نمایش بیشتر
دوره DBA-MBA حقوقی مدرک دانشگاه تهران موسسه دکتر بهنیایی

نوشته های مشابه

‫۲۱ دیدگاه ها

 1. سلام من حوضه انتخابی رو اشتباه زدم شهرستان کاشان را اشتباها خود استان زدم تو رو خدا بهم بگید چیکار کنم به چه شماره ای زنگ بزنم

 2. سلام من از کجا و کدوم سایت باید کارت ورود به جلسه آزمون مشاوران حقوقی رو بگیرم؟

 3. سلام من پرینت ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی رو گم کردم شماره پرونده و کدرهگیری رو ندارم چطوی کارت ورود به جلسه بگیرم یکی راهنمایی کنه سپاس

  1. سلام
   از وب سایت جایی که در صفحه نام چاپ کارت امده میتونی با نوشتن کد ملی وشماره رهگیری کارت ورود به جلسه رو بگیری.
   انشالله که موفق باشی

 4. دوستان عزیز لطفا همه اطلاع رسانی کنید چرا تاریخ ازمون مشاوران رو با تاریخ ازمون استخدامی رو تو یه زمان انتخاب کردند ؟؟؟ایا قوه قضاییه با این کار سیاست خاصی رو دنبال میکنه تا ملت فقط تو یه ازمون شرکت کنند؟؟ این کار با اصل عدالت همخوانی داره ایا؟ هیچ کس هم جواب گوی این نیست

  1. سلام روز خوش من برگ ثبت نام مشاوران حقوقی را گم کردم برای کارت ورود به جلسه امتحان ۱۰ آذر چکار کنم راهنماییم کنید مرسی

   1. سلام وارد سایت اصلی مشاوران حقوقی شوید گزینه نمایش کو رهگیری رو بزنید شماره ملی و شماره شناستامتونو میخواد بعد بهتون شماره رهگیری میده….بعد همه اطلاعاتتون رو در قسمت چاپ کارت وارد کنید

 5. سلام
  متقاضی نغییر حوزه قضایی یعنی چی؟
  مثلا من بومی نیشابورم
  میتونم حوزه قضایی دیگه ای هم قبول شم؟

 6. سلام
  من یه راهنمایی میخواستم میشه لطف کنین کمکم کنین
  من ثبت نام کردم ولی فقط کد پیگیری بانک رو دارم یعنی شماره داوطلبی یا پرونده ندارم .
  برای گرفتن کارتم بعدا باید چه کار کنم
  اگه جواب بدین ممنون میشم.

 7. سلام من هم نتونستم در زمان ویرایش حوزه قضایی تغییر بدم زمان ثبت نام کافی نت برام زده چیکار کنم راهنمایی کنید؟

 8. سلام من در مدت زمان ویرایش نتونستم حوزه قضای رو تغییر بدم باید چ کار کنم؟
  خود سیستم حوزه قضای برام ثبت کرد
  لطفا کمک !!!

 9. سلام
  لطفاً مهلت زمان ثبت نام رو مجدداً بدلیل شروع ثبت نام ازمون وکالت تمدید نمایید !
  در ضمن در قانون ایثارگران جانبازان ،ازادگان و فرزندان شهدا از پرداخت ۱۰۰% وجه ثبت نام و فرزندان جانبازان و ازادگان از ۵۰% وجه ثبت نام معاف هستند !!!
  چنانچه مطابق قاتون از شرط معدل سن و جنسیت هم معاف میباشند !
  ایا بهتر نیست بجای اجرای ناقص قوانین برای یکبار هم شده قانون را بصورت کامل اجرا نمایید هر چند مرکز مشاوره و کانون وکلا هرکدام بخشی از قانون را زیرپا گذاشته و تاکنون انرا بصورت کامل اجرا نمیکنند !!!

  1. با عرض سلام و خسته نباشید محضر شما عزیزان بزرگوار ؛؛ هنوز تاریخ صدور کارت و برگذاری آزمون مشاوران حقوقی ماده ۱۸۷ مشخص نشده است ؟؟

    1. سلام ولی ای کاش زمان آزمون تغییر میکرد چون تاریخ آزمون قوه قضائیه هم همون روز این خیلی بد چون اونایی که این دوتا رو شرکت کردن فقط میتونن یکی از آزمونها رو برن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا