آزمون دکتری ۹۳ فقط در یک نیمروز برگزار خواهد شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور:

آزمون دکتری ۹۳ فقط در یک نیمروز برگزار خواهد شد

کارت ورود به جلسۀ آزمون از روز سه شنبه ۱۳ اسفند قابل دریافت خواهد بود

نتایج اولیۀ این آزمون در دهۀ سوم فروردین ۱۳۹۳ اعلام خواهد شد

انتخاب رشتل اینترنتی برای افراد مجاز در نیمۀ اول اردیبهشت ۱۳۹۳ انجام می شود

نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۳، در نیمۀ اول شهریور ماه ۱۳۹۳ اعلام خواهد شد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۹۳ طی یک جلسه و منحصرا در صبح روز جمعه ۱۶ اسفند در ۵۳ شهرستان مختلف کشور برگزار می شود.

دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اطلاعیه سازمان سنجش به منظور دریافت کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای نحوه برگزاری آزمون از روز دوشنبه ۵ اسفند و در نشریه پیک سنجش روزهای ۵ و ۱۲ اسفندماه منتشر می شود. کارت ورود به جلسه نیز از روز سه شنبه ۱۳ اسفندماه تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۵ اسفندماه قابل دریافت است.

وی افزود: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه ۹۳ منتشر می شود. انتخاب رشته اینترنتی برای مجازین به انتخاب رشته منحصرا از طریق سایت سنجش در نیمه اول اردیبهشت ماه صورت می گیرد.

توکلی درباره نحوه گزینش و پذیرش دانشجو در دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ گفت: گزینش علمی مرحله اول (معرفی برای بررسی سوابق علمی، پژوهشی و همچنین مصاحبه) با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل های تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد درنظر گرفته می شود.

وی یادآور شد: فهرست معرفی شدگان به دانشگاه ها برای بررسی سوابق علمی، پژوهشی و همچنین مصاحبه در نیمه دوم اردیبهشت ماه معرفی می شود.

توکلی اظهار داشت: گزینش و پذیرش نهایی در آزمون دکتری از بین داوطلبان معرفی شده به سوابق علمی، پژوهشی و همچنین مصاحبه دانشگاههای بر اساس نمره کل حاصل از ۳۰ درصد آزمون (نمره کل ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل های تراز شده کارشناسی و کارشناسی ارشد ) و ۷۰ درصد نمره بررسی سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه (نمره حاصل از سوابق علمی و پژوهشی به میزان ۵۰ درصد و مصاحبه ۲۰ درصد) که توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به سازمان ارسال می شود و همچنین بر اساس کد رشته محل های انتخابی، سهمیه داوطلب و ظرفیت استخراج می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی نیمه اول شهریور ماه ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا