اختصاص ۵۰ بورسیه دانشگاه الزهرا به تحصیل‌کردگان مدرسه سیدالشهدای کابل

پایگاه خبری اختبار- بر اساس آنچه از سوی دانشگاه الزهرا اعلام شده، قرار است این دانشگاه پنجاه بورسیه به دانش آموزان و دانش آموختگان مدرسه سیدالشهدای کابل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه رشته‌های دانشگاه اختصاص دهد.

به گزارش اختبار به نقل از دانشگاه الزهرا، این طرح در پی انفجار خونین دبیرستان دخترانه سیدالشهداء در کابل افغانستان و در راستای تحقق چشم انداز و ماموریت دانشگاه جهت تربیت زنان فرهیخته، توانمند و تاثیرگذار و اعتلای جایگاه زنان به ویژه زنان مسلمان افغانستان از سوی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه الزهرا تصویب شده است که براساس آن، ۲۵ بورس با نام «بورسیه زنان فرهیخته» برای دختران دانش آموخته آن مدرسه در تمامی رشته های موجود در دانشگاه الزهرا و ۵ بورس ویژه دیگر با نام «بورسیه مریم میرزاخانی» به متقاضیان تحصیل در رشته ریاضی اختصاص یافته است.

این موضوع در جلسه مجازی شورای سیاستگذاری همکاری‌های بین المللی دانشگاه الزهرا که با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر افشین آخوند زاده مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد، مطرح شد.

بیشتر بخوانید:

۴ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان حقوق

معاون وزیر علوم ضمن حمایت از این ابتکار دانشگاه الزهرا اعلام کرد: بدین منظور ۲۵ بورس هم از طریق وزارت عتف در اختیار دانشگاه قرار خواهد گرفت.

به این ترتیب ۵۰ بورسیه به دانش آموزان و دانش آموختگان مدرسه سیدالشهدای کابل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه رشته‌های دانشگاه الزهرا و ۵ بورسیه مریم میرزاخانی مخصوص تحصیل در رشته ریاضی این دانشگاه اختصاص یافته است.

جزئیات و اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط دریافت این بورسیه متعاقبا اعلام می‌شود.

بیش از پنجاه دختر دانش‌آموز در انفجار تروریستی روز هجده اردیبهشت مدرسه سیدالشهدای کابل جان خود را از دست دادند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا